Musa Ibrahim: Nisam uhapšen, nisam ni u Libiji

Izvor: Kurir, 21.Okt.2012, 03:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Musa Ibrahim: Nisam uhapšen, nisam ni u Libiji

Nekadašnji pres sekretar ubijenog libijskog vođe objavio audio snimak na kojem negira da je uhapšen, kako su to ranije saopštile libijske vlasti

TRIPOLI - Nekadašnji pres sekretar ubijenog libijskog vođe Moamera el-Gadafija, Musa Ibrahim, objavio je danas audio snimak na kojem negira da je uhapšen, kako su to ranije saopštile libijske vlasti, i tvrdi da se nalazi van >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Libije.

Snimak postavljen na Fejsbuk stranici Muse Ibrahima odbacuje sve tvrdnje vlade da je uhapšen u Bani Validu, dok je pokušao da pobegne iz grada, preneo je AP.

Ibrahim je tokom oružanog konflikta u Libiji prošle godine iznosio sva zvanična saopštenja tadašnje libijske vlasti, a zapadne novinske agencije ističu da je "urban" i da "tečno govori engleski", kao i da je držao redovne brifinge za novinare u luksuznom hotelu u Tripoliju.

Za njega se nije znalo gde se nalazio od pada Tripolija u avgustu 2011. godine, navodi Rojters.

AP je ranije objavio da je Ibrahim uhvaćen na punktu kod opsednutog grada Bani Valida, koji libijske snage opisuju kao poslednji bastion simpatizera Gadafijevog režima.

Rojters podseća da je do sada nekoliko puta javljano da je Ibrahim uhvaćen.
Pogledaj vesti o: Moamer Gadafi,   Facebook

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Gadafijev pres sekretar negira da je uhapšen

Izvor: Akter, 21.Okt.2012

Nekadašnji pres sekretar ubijenog libijskog vođe Moamera el-Gadafija, Musa Ibrahim, objavio je danas audio snimak na kojem negira da je uhapšen, kako su to ranije saopštile libijske vlasti, i tvrdi da se nalazi van Libije

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.