Izvor: B92, 26.Jun.2013, 02:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mrkić: Belgija je na našoj strani
Beograd -- Šef srpske diplomatije Ivan Mrkić izjavio je nakon susreta sa belgijskim kolegom Didije Rejndersom da je uveren u pozitivnu odluku o pristupnim pregovorima.
"Dobio sam pozitivne ocene i uveravanja da će biti sve u redu, a Belgija je na našoj strani", kazao je ministar, koji je danas doputovao u bilateralnu posetu Belgiji.
On je Tanjugu rekao da je imao vrlo srdačan i prijateljski susret sa Rejndersom, koji ga je obavestio o toku jučerašnjeg sastanka Ministarskog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << saveta u Luksemburgu, odakle su šefovi diplomatija članica EU poslali preporuku Evropskom savetu da Srbiji najkasnije do januara odredi datum početka pregovora.
Mrkić je istakao da se predstavnici svih zemalja sa kojima je razgovarao zalažu da Srbija počne pregovore o punopravnom članstvu u EU.
"Kod nas se sada sve svodi na pitanje datuma, ali mi ćemo sasvim sigurno na sastanku Saveta u petak dobiti vremenski okvir za početak pregovora", rekao je on.
Ministar je ukazao da Srbija i Belgija imaju odlične odnose, koji su posebno intenzivirani u poslednjih godinu dana.
"Možemo samo pohvalno da se izrazimo o rezultatima današnjih razgovora", rekao je Mrkić.
"EK stoji uz Srbiju na putu ka EU"
Izvor: B92, 26.Jun.2013
Beograd -- Predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo izrazio je nadu da će Srbija u petak dobiti dobre vesti o početku pristupnih pregovora sa EU...On je poručio da Evropska komisija stoji uz Srbiju na njenom evropskom putu..."Nadam se da će na Evropskom savetu biti dobrih vesti za Srbiju",...
Mrkić u Belgiji
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Jun.2013
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivan Mrkić boraviće danas u bilateralnoj poseti Belgiji i u Briselu sastati sa svojim kolegom belgijskim ministrom spoljnih poslova Didijeom Rejndersom.









