Most spojio dva planinska vrha (FOTO)

Izvor: NoviMagazin.rs, 27.Okt.2014, 00:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Most spojio dva planinska vrha (FOTO)

U Švajcarskoj je nedavno otvoren prvi viseći most na svetu podignut između dva planinska vrha.

Dug 107 metara i širok 80 centimetara, most povezije vrh Seks Ruž i vrh glečera Đablere u zapadnim Alpima.

"Naši gosti mogu da uživaju u jedinstvenoj panorami koja se proteže do Materhorna, Monblana, Menha i Jungfrau", ističe se u saopštenju kompanije Glacier 3000, koja je postavila most.

Viseća ćuprija, čija je izgradnja koštala 1,5 miliona evra, >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << može da izdrži do 300 osoba odjednom, ali je njihov broj iz razloga udobnosti ograničen na 150.

Prema pisanju ženevske "Tribine", most nije naišao na opšte odobravanje. Organizacija za zaštitu prirodnih lepota Alpa kritikovala je njegovo postavljanje van zone izgradnje, ocenjujući projekat kao "alpski Diznilend".

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.