Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Jan.2013, 15:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Molotovljevim koktelima na imovinu Srba
KOSOVO POLJE -
Nepoznate osobe bacile su na domaćinstvo braće Aleksandra i Nebojše Jovanović iz Bresja u opštini Kosovo Polje dva molotovljeva koktela, koja su pričinila manju materijalnu štetu.
Aleksandar Jovanović je rekao KIM radiju da su molotovljevi kokteli bačeni na štalu, da niko na sreću nije povređen i da je šteta minimalna.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Prema rečima Jovanovića, razbijene flaše sa benzinom primetio je u utorak ujutro kada je krenuo da nahrani stoku, u manjem požaru izgorelo je nešto stočne hrane, a veća šteta je izbegnuta, jer je bilo vlažno pa vatra nije mogla da se proširi”.
Porodica Jovanović je jedna od preostalih 15 srpskih porodica u Bresju, a tokom prošle godine oni su u svojoj štali zatekli naoružanog Albanca, koga su tu držali zatvorenog dok policija nije došla.
Takođe do sada nepoznati počinioci su im na parceli zapalili preko dve hiljade bala sena.
Aleksandar Jovanovići kaže da je njegova porodica gotovo svakodnevno izložena različitim pritiscima i da su čak i fizički napadani.
"Albanci žele da odemo iz ovog mesta. Na kraju ispašće da smo mi krivi zato sto smo tu, jer da nismo ne bi bilo problema”, kazao je Aleksandar KIM radiju.
Jovanovići su slučaj prijavili Kosovskoj policiji koja je izvršila uviđaj.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Još jedan incident na Kosovu
Izvor: Studio B, 23.Jan.2013
Nepoznate osobe bacile su na domaćinstvo braće Aleksandra i Nebojše Jovanović iz Bresja u opštini Kosovo Polje dva molotovljeva koktela, koja su pričinila manju materijalnu štetu...Aleksandar Jovanović je rekao KIM radiju da su molotovljevi kokteli bačeni na štalu, da niko na sreću nije povređen...









