Izvor: B92, 30.Jan.2022, 00:50
"Mislim da je to bila proračunata akcija"
Masovne nemire, koji su izbili u Kazahstanu početkom januara osmislili su profesionalci.
To je izjavio kazahstanski predsednik Kasim-Džomart Tokajev u danas emitovanom televizijskom intervjuu za nacionalnu televiziju.
"Mislim da je to bila proračunata akcija, štaviše, sa svim fazama nemira, počev od mirnih protesta, koji su se desili, pa do ubistava i pljačke. To je bila sveobuhvatna operacija koju su osmislili profesionalci i izveli profesionalci. Što se tiče >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mirnih demonstracija, naravno da su i one postojale. Nije bilo i nije moglo da bude upotrebe sile protiv tih demonstranata“, rekao je Tokajev, preneo je TAS S.
Kazahstanski predsednik je najavio i da namerava da poseti Moskvu sredinom februara i potpiše dugoročne sporazume sa Rusijom.
"Negde sredinom februara ću verovatno biti u Moskvi u poseti na poziv ruskog predsednika. I potpisaćemo ključne sporazume, koji se odnose na dugoročnu saradnju naših zemalja", rekao je Tokajev.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.








