Ministar zaražen koronavirusom?

Izvor: B92, 04.Mar.2020, 15:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ministar zaražen koronavirusom?

Ministar industrije i trgovine Irana Reza Rahmani se zarazio koronavirusom, saopštio je iranski list "Asr e Iran", pozivajući se na neimenovani izvor.

Po njegovim informacijama, ministra su hospitalizovali u Teheranu. Zvanično, ova informacija nije potvrđena.

Ranije je bilo saopšteno da je koronavirus bio otkriven kod 23 poslanika Medžlisa (parlament) Irana. Zaraženi su potpredsednik i zamenik ministra zdravlja. Od koronavirusa je već umro savetnik verskog vođe >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Mohamad Mir-Mohamadi.

Zvanični predstavnik ministarstva zdravlja Irana Kijanuš Džahanpur je saopštio danas da je broj zaraženih prešao 2.900, dok su 92 čoveka preminula, a 552 su ozdravila.

Ministarstvo inostranih poslova Irana je zbog situacije sa koronavirusom preporučilo da se ne putuje u Iran.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.