Miloš Delibašić na poternici posle ranjavanja navijača

Izvor: Blic, 11.Maj.2014, 09:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Miloš Delibašić na poternici posle ranjavanja navijača

Za sestrićem Branislava i Slobodana Šaranovića traga beogradska policija jer je preksinoć prisustvovao ranjavanju Marka Ševe (29). Miloša Delibašića crnogorski policajci privode u Budvi

Miloš Delibašić (30), nekada osumnjičeni za ubistvo Nikole Bojovića, brata Luke Bojovića, sada je na poternici MUP-a i, prema izjavama očevidaca, on je nakon ranjavanja vođe navijača Crvene zvezde pobegao iz Kostolačke ulice na Voždovcu.

- Delibašić još nije pronađen. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Činjenica da ga nigde nema, navodi na sumnju da je možda povezan sa pucnjavom. Istraga se vodi, saslušano je nekoliko svedoka, ali potraga za Delibašićem je prioritet - kažu u policiji.

Ševo: Ne znam ko je pucao

Inspektori beogradske policije juče su razgovarali sa ranjenim mladićem. Ševo tvrdi da nije video napadača, kao i da ne zna ko bi i zbog čega mogao da puca u njega.

Ševo je ranjen u 20.30 kada je izlazio iz automobila “audi”, koji je parkirao ispred broja 38 u Kostolačkoj ulici. Napadač je bio sakriven u žbunu. Navijača je pogodio u levu lopaticu, a metak je izašao kroz desnu stranu vrata. Teško ranjen, Ševo je pao na trotoar, a napadač je pobegao.

- Mladić je lažao obliven krvlju, ali je bio svestan. Ubrzo je stigla policija i ekipa Hitne pomoći. Niko, međutim, nije video šta se zaista dogodilo - pričao je mladić koji je sedeo u obližnjem lokalu.

Pljačka i ubistvo

Miloš Delibašić je 2008. uhapšen zbog pljačke nakita vrednog 3,3 miliona evra iz zlatare “Izrael dajmond centar” u Kolarčevoj ulici. Osuđen je na šest godina robije, a kasnije, po žalbama, pušten iz pritvora.

U julu 2013. uhapšen je u Budvi zbog sumnje da je dve nedelje ranije učestvovao u ubistvu Miloša Vidakovića, Pančevca koji je likvidiran u centru Budve.

Zatim je doveden u vezu sa ubistvom brata Luke Bojovića, Nikole, ubijenog u aprilu 2013. zbog koga je uhapšen njegov ujak Slobodan Šaranović. U martu ove godine Delibašić je iz Crne Gore izručen Srbiji, ali je samo mesec dana kasnije pušten iz pritvora, po odluci Višeg suda koje mu je sudilo za pljačku nakita.

Prijatelj: Velibor Dunjić na policijskom uviđaju

Ranjeni mladić je prevezen u Urgentni centar gde je operisan i, tvrde lekari, nije u životnoj opasnosti. Ševo je jedan od vođa navijača Crvene zvezde, a interesantno je da je policijskom uviđaju koji je trajao do kasno u noć prisustvovao i Velibor Dunjić, njegov kolega sa severa. Dunjić, koji ima nekoliko desetina policijskih prijava, u jednom momentu je čak stajao unutar policijske trake kojom je ograđeno mesto zločina. Dunjić čeka zatvorska kazna od dve godine zbog napada na lidera LDP Čedomira Jovanovića u Segedinu prošlog aprila. Protiv njega se vodi još nekoliko sudskih postupaka.

Pročitajte još Jedan od vođa navijača Crvene zvezde upucan s leđa

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.