Miler zaposlenima: Promene u Folksvagenu neće biti bezbolne

Izvor: Blic, 06.Okt.2015, 13:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Miler zaposlenima: Promene u Folksvagenu neće biti bezbolne

Novi generalni direktor Folksvagena Matijas Miler upozorio je danas zaposlene da promene u kompaniji neće biti bezbolne, što je, kako izveštava Rojters, prvi signal da može biti ukidanja radnih mesta kao odgovor na razarajući skandal sa emisijom gasova iz dizel motora.

Pretražite našu ponudu sa preko 65,000 oglasa

Besplatno oglasite svoje vozilo na sajtu gde se prodaju polovnjaci

Postavi oglas na www.mojauto.rs

"Tehnička rešenja za >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << probleme se razmatraju. Međutim, poslovne i finansijske

Prodajete polovni automobil?

Postavite besplatan oglas.

posledice još nisu jasne", rekao je Miler na današnjem sastanku sa zaposlenima, navodi se u saopštenju Folksvagena.

Prema njegovim rečima, zato su sve planirane investicije stavljene na preispitivanje, i ono što nije hitna potreba biće otpisano ili odloženo.

"Stoga ćemo prilagoditi potrebama i naš program efikasnosti. Biću vrlo otvoren: to neće biti bezbolno", poručio je Miler zaposlenima, prenosi Rojters.

Nemačka kompanija je pod velikim pritiskom, budući da nastoji da se izbori sa skandalom koji je zbrisao više od jedne trećine njene tržišne vrednosti.

VW je nedavno priznao da je manipulisao rezultatima izduvnih gasova u oko 11 miliona dizel automobila širom sveta, dok je u pismu poslatom nemačkim zakonodavcima, u koje je Rojters imao uvid, naveo da je osam miliona njegovih automobila u Evropskoj uniji opremljeno softverom za varanje na testovima emisije štetnih gasova, navodi britanska agencija.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Miler: Promjene neće biti bezbolne

Izvor: Capital.ba, 06.Okt.2015

VOLFSBURG, Novi direktor „Folksvagena“ Matijas Miler upozorio je danas zaposlene u ovom gigantu automobilske industrije da promjene koje slijede u kompaniji neće biti bezbolne. Ovo je protumačeno kao najava otpuštanja kao odgovor na aferu manipulisanja emisijama štetnih gasova „Folksvagenovih“...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.