Izvor: Šumadija Press, 26.Avg.2015, 12:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
“Metal sistemi” sve bliži – kraju
Vrednost likvidacione imovine preduzeća „Metal sistemi“ je oko 1,3 milijarde dinara, a dugovi su duplo veći i iznose oko 2,4 milijarde dinara.
Ovo se, između ostalog, ističe u izveštaju stečajnog sudije, u nastavku prvog stečajnog ročišta, započetog sredinom jula pred Privrednim sudom.
Najevći broj objekata je pod hipotekom, kao i oprema, pojedini objekti su dati u zakup „Vaker Nojsonu“ i Agromarketu“, dok je zemljište u vlasništvu države. Najveći >> Pročitaj celu vest na sajtu Šumadija Press << poverioci su Poreska uprava i Fond za razvoj Republike Srbije sa preko 40 odsto potraživanja.
Prema oceni stečajnog upravnika, reorganizacija preduzeća nije moguća, zbog prežaduženosti, pa je predložio banktrotsvo.
U „Metal sistemima“ je po sprovođenju socijalnog programa, na dan pokretanja stečaja ostalo 11 radnika.
Kako je objašnjeno, ukoliko do isteka zakonskog roka, 3. septembra niko od ovlašćenih ne bude podneo plan reorganizaije, stečajni sudija proglasiće bankrotstvo „Metal sistema“ i počeće unovčavanje imovine.









