Medvedev: Terorizam je globalni izazov

Izvor: Nezavisne Novine, 18.Nov.2015, 10:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Medvedev: Terorizam je globalni izazov

MANILA- Ruski premijer Dmitrij Medvedev rekao je danas da je terorizam globalni izazov i kao takav zahtijeva globalni odgovor.

"Teroristički napadi sa kojima su se suočile Rusija i Francuska pogodili su cijeli svijet", rekao je Medvedev na marginama samita azijsko-pacifičkih zemalja u Manili, glavnom gradu Filipina.

On je dodao da je širenje terorizma globalni izazov.

"Kao globalni izazov problem terorizma zahtijeva jedinstven odgovor, koordinisanu i konsolidovanu >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << akciju", rekao je ruski premijer.

Medvedev je istakao da obaranje ruskog aviona u Egiptu 31. oktobra, kada su poginule 224 osoba, te napadi u Parizu u kojima je ubijeno 129 ljudi, ne predstavljaju zločin protiv jedne države.

"To je zločin protiv cijelog svijeta i mi bismo trebali da se suprotstavimo teroristima zajedno", rekao je Medvedev, prenosi TASS.

On je dodao da će se sada i Rusija sa jedne strane i svijet sa druge suprotstaviti terorizmu, ali se postavlja pitanje po kojoj cijeni.

"Rusija, naravno, može da živi bez tih kontakata. Mi ćemo nastaviti da se borimo protiv terorizma kao i do sada i mi ćemo u toj borbi pobijediti. Vjerovatno će i Zapad, ali postavlja se pitanje po kojoj cijeni", rekao je Medvedev.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Medvedev: Ruska privreda stabilna, privlači investitore

Izvor: Capital.ba, 18.Nov.2015

MANILA, Ruska ekonomija i finansijski sektor su potpuno stabilni uprkos padu cijena nafte, slabijoj rublji i pritisku sankcija, rekao je danas ruski premijer Dmitrij Medvedev na samitu Azijsko-pacifičke ekonomske saradnje (APEC), koji se održava u glavnom gradu Filipina, Manili. Prema riječima Medvedeva,...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.