Međunarodni džez festival u Kragujevcu

Izvor: RTS, 19.Mar.2009, 09:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Međunarodni džez festival u Kragujevcu

Kragujevac će od danas do 22. marta biti domaćin 10. Međunarodnog džez festivala, na kojem će nastupiti ugledni izvođači iz SAD, Ukrajine, Velike Britanije, Austrije, Italije i Srbije.

U Kragujevcu će večeras početi 10. Međunarodni džez festival, na kojem će nastupiti ugledni izvođači iz SAD, Ukrajine, Velike Britanije, Austrije, Italije i Srbije.

Festival će početi nastupom trubača Flavija Davanca i ICS kvarteta iz Austrije, kao i kvarteta Sema Kroketa >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << (klarinet, saksofon) iz Velike Britanije.

Na festivalu će se 20. marta predstaviti Olga Vojčenko iz Ukrajine i kvintet Maksa Kočeta, dok će treće festivalske večeri svirati saksofonista i flautista Vinsent Hering i "Earth Jazz Agents" iz SAD-a.

Festival će biti zatvoren 22. marta nastupom Invidia kvarteta iz Srbije, Tima Garlanda i Lajthaus trija iz Velike Britanije, kao i Beogradskog džez trija.

Svi koncerti će se održati na sceni Knjaževsko-srpskog teatra, s početkom od 21 čas.

U pratećem programu festivala za ljubitelje džeza biće organizovane majstorske kurseve na sceni Doma omladine Kragujevca, svakog dana od 12 časova.

Radionice će voditi Flavio Davanco, Olga Vojčenko, Tim Garland i Aleksandar Cvetković.

Deseti međunarodni džez festival u Kragujevcu organizuju Dom omladine u tom gradu i agencija "Re-kreativno", a pokrovitelji festivala su gradska uprava Kragujevca i Ministarstvo kulture Srbije.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.