Marko Markuš ubijen rafalima u klasičnoj sačekuši

Izvor: B92, 25.Nov.2017, 13:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marko Markuš ubijen rafalima u "klasičnoj sačekuši"

Marko Markuš je u petak uveče u Novom Sadu ubijen u klasičnoj sačekuši, rafalnom paljbom u trenutku dok je ulazio u automobil, piše 021.rs.

Kako se dodaje, on je sin bivšeg šefa Interventne jedinice policije i “poznati novosadski kriminalac”.

Markuš je često bio u centru sukoba različitih narko klanova, pa postoje opcije da je posredi osveta zbog nekih ranijih sukoba.

Zbog nanošenja teških povreda Aleksandru Dragojloviću, koji je kasnije u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bolnici preminuo od posledica povreda, Markuš je odležao pet godina robije, a iz zatvora je izašao u martu ove godine.

Njega je i 2014. novosadski Viši sud prvostepenom presudom osudio na pet godina zatvora, jer je nožem pokušao da ubije Slobodana Milutinovića Snajpera na Petrovaradinskoj tvrđavi, ali je kasnije oslobođen za to delo.

Inače, narednog utorka, 28.novembra trebalo je da mu počne suđenje za incident koji se dogodio 2014. godine u Ulici Laze Talečkog kad je ranjen policajac Dalibor Bogdanović i za to delo mu je bila ponuđena nagodba koju je navodno prihvatio.

Marko Markuš je još 2006. bio osuđen zbog napada na policajca, optužen je bio za ranjavanje dvojice mladića u "Crvenoj kafani" iste godine, takođe je bio optužen za ranjavanje Radeta Ašćerića i izazivanje opšte opasnosti ispred kluba "Kili" u decembru 2007, bio je osumnjičen u policijskoj istrazi zbog pokušaja ubistva Miće Nikolića Sarme 2008. godine, itd.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Marko Markuš ubijen rafalima u "klasičnoj sačekuši"

Izvor: OkRadio.rs, 25.Nov.2017

Marko Markuš je u petak uveče u Novom Sadu ubijen u klasičnoj sačekuši, rafalnom paljbom u trenutku dok je ulazio u automobil, piše 021.rs. Kako se dodaje, on je sin bivšeg šefa Interventne jedinice policije i “poznati novosadski kriminalac”. Markuš je često bio u centru sukoba različitih...

Nastavak na OkRadio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.