Manje poginulih u saobraćajnim nesrećama

Izvor: Blic, 14.Feb.2014, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Manje poginulih u saobraćajnim nesrećama

U saobraćajnim nesrećama u Srbiji 2013. godine poginule su 643 osobe, a broj stradalih najmanji je u proteke tri decenije, od kako se statistički prati bezbednost u saobraćaju, saopštila je danas Agencija za bezbednost saobraćaja.

Prema prvim podacima, u Srbiji se 2013. dogodilo 37.127 saobraćajnih nesreća, za oko jedan odsto manje nego 2012, dok je broj poginulih smanjen za 6,5 odsto u odnosu na prethodnu godinu, navedeno je u saopštenju.

U saobraćajnim nesrećama >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << najviše je poginulo vozača automobila 243, pešaka 162, putnika 144, biciklista 56 i 27 vozača traktora. U saobraćajnim nesrećama stradalo je 11 dece, trećina manje u odnosu na prethodnu godinu.

Od ukupnog broja saobraćajnih nesreća, prošle godine u 13.510 nezgoda bilo je i 18.444 povredjenih, od kojih 3.415 teško, a 15.029 lakše. U 23.617 slučaja pričinjena je materijalna šteta. U odnosu na 2012. godinu broj osoba sa teškim povredama smanjen je za 3,6 odsto.

Najviše stradalih u saobra ćajnim nesrećama bilo je u julu (80 poginulih), a najmanje u martu (26), dok se za četiri godine od donošenja novog Zakona o bezbednosti saobraćaja ukupan broj nezgoda smanjio za oko 38 odsto u odnosu na isti period pre primene tog akta.

Agencija za bezbednost saobraćaja posebno je ukazala na smanjenje broja stradale dece u saobraćajnim nesrećama na putevima u Srbiji, a kako se navodi u odnosu na 2004. godinu broj poginule dece smanjen je za 77 odsto.

Poginulo je četiri puta više dece 49 dece, a 2013. godine jedanaest. U odnosu na 2004. godinu, broj poginule dece u 2013. godini je smanjen za 77 odsto, što predstavlja značajan pomak u pogledu smanjenja stradanja mališana na našim putevima u Republici Srbiji.

Kako je u saopštenju navedeno, podaci o broju stradalih u saobraćajnim nesrećama prikupljeni su u programu "Metode praćenja indikatora bezbednosti saobraćaja" koji treba da doprinese kvalitetnijem sagledavanju stanja bezbednosti na putevima u Srbiji.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Prošle godine manje poginulih u saobraćajkama

Izvor: Mondo, 14.Feb.2014

U saobraćajnim nesrećama u Srbiji 2013. godine poginule su 643 osobe, a broj stradalih najmanji je u proteke tri..

Nastavak na Mondo...

15.02.2014 ::: Napredak u analizi stanja u bezbednosti u saobraćaju u Srbiji

Izvor: AutoMagazin, 15.Feb.2014, 10:05

Na osnovu podataka kojima raspolaže Agencija za bezbednost saobraćaja, u toku 2013. godine na putevima u Republici Srbiji dogodilo se 37.127 saobraćajnih nezgoda, od kojih je 23.617 nezgoda sa materijalnom štetom i 13.510 nezgoda sa nastradalim licima. Prema preliminarnim podacima, u ovim nezgodama...

Nastavak na AutoMagazin...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.