Makron pozvao Trampa na Dan Bastilje

Izvor: B92, 27.Jun.2017, 20:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Makron pozvao Trampa na Dan Bastilje

Pariz -- Francuski predsednik Emanuel Makron pozvao je američkog kolegu Donalda Trampa da 14. jula prisustvuje paradi povodom Dana Bastilje

Makron je pozvao Trampa i njegovu suprugu Melaniju da prisustvuju paradi zakazanoj za 14. jul, kada će se obeležiti i 100. godišnjica ulaska SAD u Prvi svetski rat, prenosi AP.

Zvaničnik Jelisejske palate je rekao da je poziv Trampu i njegovoj supruzi upućen tokom telefonskog razgovora dvojice lidera o samitu G20 koji će sledećeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << meseca biti održan u Nemačkoj.

Francuska slavi Dan pada Bastilje svakog 14. jula vojnom paradom na Jelisejskim poljima.

Taj zvaničnik je rekao da Bela kuća razmatra mogućnost posete. On je govorio anonimno u skladu sa običajima predsedništva.

Dvojica predsednika razgovarala su i o potrebi zajedničkog odgovora u slučaju hemijskog napada u Siriji.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.