Ma, kakva levica - ovo je perverzija!

Izvor: Glas javnosti, 22.Okt.2008, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ma, kakva levica - ovo je perverzija!

BEOGRAD - Lider SPO Vuk Drašković napisao je početkom septembra Program nove srpske desnice i pozvao na javnu raspravu sve kojima je bliska ideja „evropske i desne Srbije“.

Vuk je povodom deklarativnog pomirenja SPS-a i DS-a, rekao da je Srbija „previše skrenula ulevo“ i to i obrazložio, kako na sednici Glavnog odbora SPO, pre nekoliko dana, tako i u nekim intervjuima.

- DS još nije profilisan kao levica, iako se tako predstavlja, a SPS je miljama udaljen od istorijske >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << srpske levice Tucovića, Markovića, ili Topalovića. Vezan za Miloševića, SPS će nestati. Odvezan od Miloševića, ima šansu za baj-pas. Po Srbiju je opasno održavati u životu levicu koja je došla iz sibirskih gulaga, na tenkovima Crvene armije. Žalosno je da se ministar prosvete klanja na grobu Miloševića i govori da je njegova politika bila patriotska i iskrena. Je l’ to on šalje poruku đacima u Srbiji da je Milošević zaslužio da bude ikona, jer je iskreno naredio ubistvo Stambolića?! Ili zato što je patriotski naložio smaknuće na Ibarskoj magistrali, ili stoga što je iskreno naš narod gurnuo u ratove, poraze, zločine, u prezir celoga sveta?! Eto, zato je nama preko potreban Program nove desnice - rekao je Drašković, a zatim u svom stilu nastavio:

- SRS bi trebalo da je desnica, ali nije, jer je upregnut u kola ekstremne antievropske levice. DSS i NS su nesumnjivo bili desnog, proevropskog opredeljenja, ali su sada napustili tu putanju. NJihovo biračko telo će naterati vođstva stranaka da se vrate na evropski desni put Srbije, ili će ih napustiti - rekao je Drašković.

DRAŠKOVIĆ: IMBECILNE PRIČE

- Danas slušamo imbecilne priče o antisrpskom raspoloženju Evrope i SAD. To je najveće nasilje nad istinom! Na početku prošlog veka tri puta je prekrajana mapa Balkana i sva tri puta u korist Srba, zahvaljujući podršci upravo SAD, Francuske, Rusije, i Britanije. Desna Srbija je pobeđivala i bila saveznik velikih. Leva Srbija se zavađala sa svima, gubila i ponašala kao Kalimero, optužujući druge za svoju suludu politiku - tvrdi Drašković.

Posle svega, pitanje je da li je Vuk u pravu i da li je sadašnja Srbija u kojoj pre svega socijalno ugrožene kategorije stanovništva jedva sastavljaju kraj s krajem, a roditelji svojoj školskoj deci jedva uspevaju da obezbede minimum za školovanje, zaista „otišli ulevo“.

- Mislim da je Drašković pre svega mislio na prezentaciju političkih stavova, nego na konkretan život i aktuelnu situaciju u Srbiji - ističe Dejan Vuk Stanković, politički analitičar.

Po njegovom mišljenju, u Srbiji postoji problem velike političke konfuzije, jer postoji mnogo političkih stranaka koje se predstavljaju kao leve, a s druge strane, nijedna zapravo ne štiti prava radnika i najugroženijih kategorija stanovništva.

- Za poslednjih petnaest godina stranke se kod nisu profilisale ni po broju, a ni po jasnim programima. Što se tiče levice, neke stranke se tako predstavljaju, ili tvrde da su reformisana levica, ali je istina da se jednostavno ne bave kategorijama građana koje po pravilu levica štiti. Pored ovakve konfuzije, Srbija ima i paradokse, kakav je na primer slučaj Srpske radikalne stranke, koja se profiliše kao desnica, a privlači većinu žrtava tranzicije i zalaže se za zaštitu njihovih prava - zaključio je Stanković.

Za Milana Nikolića, takođe analitičara političkih zbivanja, ključno je pitanje razlike između levice i desnice u današnjem svetu.

- Kako da pričamo šta je levo ili desno, kada danas imate slučaj da većina desničarskih vlada u svetu pomaže opstanak svojih ekonomija, što je klasična socijalistička mera?! A što se tiče Draškovića, on je svestan da njegovo SPO sada ima tek oko jedan odsto podrške i želeo bi da se vrati u politički život, pa je onda smislio taj program desnice. Mislim da mu je to loša ideja, kao što je bila i sa četništvom i monarhijom. Inače, činjenica je da je prema poslednjim istraživanjima čak 92 odsto građana za socijaldemokratske ideje, za socijalnu pravdu, bolji standard i veće zapošljavanje - ističe Nikolić.

Na pitanje zašto onda građani ne žive bolje, ako je levica sada na vlasti, naš sagovornik kaže:

- Pre svega, u Srbiji sada i nema prave levice, Demokratska stranka je još u centru i tek polako skreće ulevo ka socijaldemokratiji, a SPS je bio i ostao lažna levica. Na papiru u Srbiji mi imamo određenu podelu stranaka koje se deklarišu kao leve ili desne, ali sve to ima malo veze sa stavovima građana, koji su, rekoh u ogromnoj većini za socijaldemokratiju. Manje od desetak odsto je za monarhiju ili četništvo, još toliko je globalista i neoliberala i to je sve. Dakle, lideri su, da bi oprali svoju komunističku prošlost išli udesno, a narod levo od centra i to je ta naša politička perverzija - naveo je Nikolić.

Gospodinu bradatom bih poručio da se skloni sa političke scene u Srbiji. Pored ovolikog ološa koji bi hteo da vlada samo nam još on fali. A zašto nema podrške čak nijednog procenta glasača u Srbiji mislim da je čak i njemu jasno.

Te priče koje hoće da proda narodu o levici i desnici ne piju vodu, jer kod nas se politička scena "izobrćala" pa se sama po sebi ispovraćala, to jest ispovraćala se po narodu koji ih trpi. Zato ti gospodine idi lepo odakle si došo, i povedi onu tvoju večno mladu, veliku ljubav da vas više ne gledamo. O Srpskoj desnici se ne dogovara na doručkom sa predsednikom SAD, nego s narodom koji hoćeš da zastupaš. Tebe i tvojih priča i filozofija smo se naslušali već.

Gudbaj, aufiderzen, bonasera(toru)

Hitno ga posaljite te ga na molitveni dorucak u Vasington.

Nekad sam slusao sta prica ovo mrtvo puvalo Vuk Draskovic... citao sam i njegove knjige... medjutim kako vreme prolazi, vise necu moci ni njegove nove knjige da citam... jednostavno kad pratite i posmatrate rad nekoga deceniju i vise, i kad utvrdite da je ta osoba jedno nishta, slabic, ljigavac, nula, kako onda mozete opusteno da citate njegova knjizevna dela? Kako kad znate da je tu knjigu napisalo jedno obicno govno?

E moj bato kada bi i tebi Hag visio nad glavom i ti bi bio isti kao i on voli covek zivot sa svojom ljubavlju provede ostatak zivota.

Ko bese ovaj? Cek cek cini mi se da se secam. To je onaj cija stranka nije ucestvovala na poslednjim izborima jer je na pretposlednjim osvojila 0.3424345% glasova. Da Da.

Gospodin Drašković može da piše ko je ko i šta je šta u književnosti. U politiku se razume vrlo malo. Ko je on da govori o raspoloženju naroda kad ne može ni naj običniji cenzus da prođe?

A koji li si pa ti da komentarises u sta se Draskovic razume a u sta ne?

I glista ne ide samo pravo, ponekad skrene u levo ili desno. U koju grupu bi svrstao Krkobakovicevu partiju ili Ugljeninovu, Haljimijevu i Ljajicevu partiju? Da li su oni "levaci" ili "deshnjaci" po Draskovicevom ukusu? Milo Djukanovic u CG, da li je on levak/deshnjak? Ja bih i njega i Draskovica svrstao u partiju UKK - "Ucenjeni komunisticki kameleoni". Ako sebe zovu jos i liberalni kapitalisti, borci protiv terorizma, desnica/levica, mislim da je to O.K., ali srz partije, partijske orijentacije, Statut partije im je u UKK imenu, koliko ja mogu videti.

.

.

Draskovic, za razliku od nas, citalaca, ima svoju kontraverznu proslost, licne obracune. Vecinu tih obracuna/ratova on sad vodi u - sebi. Psiholozi mogu da obrate na ton njegovih izjava u zadnje vreme. ...Ovog puta, on u istom "desperados" stilu hoce da razmedji striktnu podelu "levo" "desno", umesto da gura svoj nekakav program, pa neka ostavi nama da odlucimo, kako cemo ga klasifikovati. Da je u komunizmu njegovo istupanje bi bilo u redu. On bi govorio o zbijanju redova u partiji, poslusnosti clanova, da se clanovi partije zalaze u firmama za program koji je on zacrtao u svom cuvenom jucerasnjem govoru. Danas on je politicki dinosaurus, ruzne/kontraverzne kameleonske proslosti sa 1% biraca, kako slicno rece Milan Nikolic. Unutar DS koalicije sa kojima se ushlepao, ga gledaju takodje kao 1%. Zato su mu od tridesetak ministarstava dali da kao "istinska desnica" vodi neko levo ministarstvo (za zastitu zivotinja, tako nesto, ne secam se tacno), sto je on odbio, tako da nema ni to levo, malo ministarstvo.

Da ne znam o kome je rec mislio bih da se radi o nekom komicaru:

Ha, ha, ha....

Uhvatio si mu caku.

Kako ga nije sramota u vladi je sa SPS.Verovatno je uvek bio saradnik iste stranke.Kakav nemoral.Ina obraza interviju da da.

Samo se setite kako ke ljubio nacisticku rucerdu onoj baba-vestici Olbrajt i to je dosta. Odsvirao si svoje kameleonu!

ПОЛИТИЧКИ ЛЕШ(ИНАР) ЕНти ДЕО. Докле, бре???

Сјаши,бре, политички (леш)инару, једном с политичке позорнице, а попни се, ако за то имаш снаге - на нешто друго-слађе, ако се и теби то већ није начисто ЗГАДИЛО!

Vuk je kako mi se cini u pubertetu mnogo upotrebljavao "DESANKU SAKIC", pa hoce da je jos koristi i u politicke svrhe?Kakva mi je to DESNICA koja ni malo nije karakterna jer je i Vuk ulazio i pajtaose sa LEVICOm i to u najgora vreme za Srbiju -Milosevicevo doba?

Sto se tice SPISATELJSTVA i tu je izgleda presusio , jer mu UDBINA arhiva vise nije dostupna pa da pise romane o vremenima kada su se na njegovoj teritoriji HERCEGOVINI dogadjale teme pogodne da se o njima sroci roman , sto je Vuk obilato i sa malo knjizevnog dara dobro iskoristio?

A sto se tice DESNICE , valjda mu sada poznata DAMA ne da da je koristi , a i sto bi pored nje?

laky

...biti politicar , nije profesija --to su samo diktatori deklarisali sebe za 'dozivotne' dobrocinitelje nacije . Nije Draskovic bitan , odavno . Sadasnji politicari neka utuve da treba odsluziti narodu posteno , te se posteno vratiti svom poslu /zanatu --ko od njih ga uopste i ima .

Nego , moc pomuti mozak . Ovde Bloomberg {gradonacelnik New Yorka} poteze sve veze , ne zali pare [imovina 4 MLD$$} da bi PROTIVZAKONITO dobio treci 'term ' ...zeli covek da menja zakon , atoliko su bacali drvlje i kamenje po Beloruskom preds , aonda strah da ce Putin hteti treci put ,,,,

Kladim se da ce Bloomberg uspeti da posle 8 godina na vlasti dobije jos 4 ---

Tadic lepo rece na 'MEGATRENDU " --'treba nam nova ideologija , vise regulative' . Samo , jedno ne rece : nove ideologije ne stvaraju stari u komforu zivljenja , vec mladi intelektualci , puni entuzijazma i snage za promenama ---videce se burnih narednih 10 godina

vukova politicka desanka sakic. pa svi u svetu njega klasifikuju MERKJURIAL. ( neka vrsta

nedokucivog ludila ).

Ne zelim da komentarisem g-dina Draskovica, vec ste ga dovoljno 'nakitili', osim sto zelim da napomenem radi ove nase diskusije da je pomenuti g-din (naravno) propustio da primeti da se u svetu (pa i kod nas) vec vise od 20 godina politicke pozicije ne dele na leve i desne (Sarkozi koji je 'desnicar' za ministra ino poslova ima onog zlikovca Kusnera koji je 'levicar') vec jedino na globaliste i antiglobaliste. Prica o podeli levo-desno je toliko bajata da potvrdjuje koliko je gospodin Draskovic beskoristan cak i za komentare!!!!

Prije nego sam htio napisati o zabludi podjele na desno i lijevo od srca, trazio sam da li vec postoji neki komentar koji bi pojasnio da crni i zalosni Vuk kaska u odnosu na svijet par decenija i nasao ovaj Jovanov, pa umjesto da ga "prepisujem" mogu samo da se, najvecim dijelom, slozim. Draskovic je, dakle, dovoljno neuk da ne moze da se probudi iz politicke kome u koju je utonuo krajem proslog vijeka.

E, kad domaci zadatak zada Dana, onda ima da se pise i - slus!

On je ocigledan primer osobe koja se bavi necim sto nezna, ali nije on jedini. Bolje bi mu bilo da pise i pise i pise jer to ume a politiku i sve druge stvari da ostavi onima koji znaju. Tragicno je sto je koliko se secam on bio i neki ministar i kao takav nas predstavljao u svetu. Sacuvavaj nas Boze. I nije ni cudno sto nam ovako ide kad smo izgubili sve kriterijume.

Ni sam znala da je ludilo prelazno...a i ne znam ko je koga zarazio,on svoju zenu ili ona njega...ne zna se ko je ludji od njih dvoje!!!!

STAJE SA ONIM SILNIM OBECANIMA SRPSKOM NARODU..??

Dobro Milosevic nevalja.?Kako Vi svi dovedoste Srbiju jos u goru situaciju akoste toliko"dobri"Amerika i Engleska sada HVATAJU TUTANJ U SOCIJALIZAM..!! Ti ISTI SU BOMBARDOVALI NAS SOCIJALIZAM I FEDERACIJU A NIJE NJIMA MILOSEVIC BIJO"kasapin Balkana"Vec namesteni "Trojanski Konj"dase srusi Socijalizam u Evropi koji smetao Engleskoj da stvori EU(englesku koloniju)

Kako ide situacija Srbiji treba Putin,Lula i Cavez! Covek koji UJEDINJUJE Srbiju zato smetaju Zapadu Putin,Lula,Cavez jer SLOGA I JEDINSTVO NARODA JE SILA..!Ovima treba copor ovaca dase rasture i lako kurjaci pokolju ili osisaju,Kao sada stosmo rastureni posvadjani na stranacke tabore.

Vuce imaosi sansu da UJEDINIS SRBE..!Stasi radio?Videlismo sve i nista netreba da dalje.Videlismo kakoste podelili i posvadjali Srpski narod izmedju Seselja i Vas,Taj Seselj je istto :Tudjmanov Srbin"Hercegovacv koji pevo o TITi kao i stoje Vuk iziso iz komunista i familije koji nisu bili Cetnici sigurno i boljese obri i skini bradu jer nema u njoj dlake Srpskog nacionalizma Cica Draze.Svesu"dlake"partizanske iste one stosu uhapsili Drazu Mihailovica statisti Cetnici tako lazno prevara Srba dase radi o Cetnicima i Monarhiji i Srpskom nacionalizmu-pravom pravcatom a ne vasem iskrivljenom i Seseljevim izvitoperenim lazni nacionalizam ste EMITOVALI Srpskom narodu.

Molim gospodju sa loknicama da se vec jednom skloni. Dovoljno je "ukrasavao" i razbijao Srbiju. Bedan je bio i takav ce i ostati u nasim memorijama. Izlizani "pusac" mora zadnjom snagom jos da sluzi. Jadan li si Draskovicu, jadan da jadniji biti ne mozes. Bar uzmi pa ponovo pogledaj sta si sve govorio. Muka mi je kad te vidim. Za druge reci siguran sam da nebi ni objavili.

Mislim da ovaj lik ne zasluzuje ovoliki prostor u dnevnim novinama.

Samo budala moze danas da klacificira politiku na ljevicu i desnicu. Jedino sto vrijedi razmatrat, (kako jedan dopisnik gore navede), je, Imperijalizam (globalizam) ili anti-imperijalizam (sloboda naroda da uzmu sudbinu u svoje ruke). Sve ostalo je - nista, prazna lupetanja hohstaplera.

( moram da priznam da su me odgovoi Draskovicu na ovome sajtu mnogo zadovoljili)

Stanite ljudi, zasto ga tako ogovarate, vidicete da je on buduci predsednik Srbije. Sta je to "levica, pa onda desnica" pa valda nije jos u pubertetu!

On nije prodao Kosovo, jeli tako?

Кад ову наказу видим, три дана немам напретка.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.