Izvor: B92, 12.Maj.2014, 14:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lugansk će tražiti priznanje od UN
Lugansk -- Samoproglašena Luganska Narodna Republika, čiju su nezavisnost podržali žitelji na referendumu, obratiće se UN sa molbom za međunarodno priznanje.
"Pripremamo obraćanje UN i međunarodnoj zajednici o priznanju", rekao je pres sekretar "armije jugoistoka" Vasilij Nikitin, a prenosi Ruska informativna agencija (RIA) Novosti.
On je najavio da će kasnije popodne na mitingu biti proglašeni zvanični rezultati referenduma i dalje postupanje "LNR".
Agencija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << podseća da je u Donjeckoj i Luganskoj oblasti na istoku Ukrajine u nedelju održan referendum o statusu, sa pitanjima o podršci samostalnosti.
Odziv je u Donjeckoj oblasti bio blizu 75 odsto, a u Luganskoj 81 odsto i prema podacima izbornih komisija, nezavisnost Luganske oblasti podržalo je 96,2 odsto izašlih, navodi RIA Novosti.
Nikitin, takođe, nije isključio mogućnost održavanja referenduma o prisajedinjenju Rusiji.
"Naročito važna pitanja treba da razmotri čitav narod LNR. Ukoliko takva odluka bude, u skladu sa tim će biti aktivirana volja naroda", rekao je on.
Nikitin je rekao i da "LNR" ne namerava da učestvuje na izborima za predsednika Ukrajine, zakazanim za 25. maj.
"Na teritoriji Luganske oblasti možda bi i mogli biti održani izbori, ali danas postoji LNR, koja smatra da je nesvrsishodno i čak, možda, glupo održavanje nečijih izbora za predsednika", kazao je on.
"Narodni gubernator" Valerij Bolotov izjavio je danas na mitingu u Lugansku da je "Luganska Narodna Republika" (LNR) proglasila nezavisnost od Ukrajine.
"Izabrali smo sopstveni put nezavisnosti od samovolje i krvavog diktata kijevske hunte, fašizma i nacionalizma, put slobode, put vladavine zakona", rekao je Bolotov, prenose RIA Novosti.
Prema njegovim rečima, za "LNR" od momenta proglašenja njene nezavisnosti počinje novi život "bez diktata kijevskih vlasti".
Lugansk će tražiti priznanje od UN
Izvor: Akter, 12.Maj.2014
Samoproglašena Luganska Narodna Republika, čiju su nezavisnost podržali žitelji na referendumu, obratiće se UN sa molbom za međunarodno priznanje








