Ljajić: Najava protesta u Sandžaku je neopravdana

Izvor: NoviMagazin.rs, 27.Feb.2019, 17:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ljajić: Najava protesta u Sandžaku je neopravdana

Potpredsednik Vlade Rasim Ljajić izjavio je danas da najava protesta u Sandžaku nema nikakvo opravdanje, a posebno što se to događa svega nekoliko dana posle posete predsednika Srbije Aleksandra Vučića Tutinu, gde su dogovorene višemilionske investicije, uključujući tu i izgradnju puta Novi Pazar – Tutin.

S druge strane, dodao je Ljajić, Vučićeva poseta Tutinu bila je "prva poseta jednog predsednika >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << Srbije toj opštini u istoriji".

"Sandžaku je više nego ikada potrebna stabilnost i sveukupna normalizacija odnosa, koji su preduslov za njegov dalji ekonomski i socijalni razvoj.Niko ne spori da postoje problemi koje treba rešavati, ali su institucije ove zemlje mesto za to, a ne ulica i protesti", zaključio je Ljajić u izjavi za Betu.

Predsednik Stranke demokratske akcije (SDA) Sandžaka Sulejman Ugljanin izjavio je ranije danas da će narednih dana pozvati građane da zajedno sa poslanicima te partije izađu na ulicu i izraze nezadovoljstvo stanjem u zemlji

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.