Izvor: Kurir, 06.Maj.2010, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LOZNIČANI PRIKUPLJAJU ELEKTRONSKI OTPAD
Ekološke patrole sastavljene od volontera ovog udruženja pomagaće građanima oko prenošenja otpada
LOZNICA - Akcija prikupljanja elektronskog otpada za reciklažu biće održana 30. maja u Loznici, najavili su organizatori. Predstavnik Udruženja "Tink big tim" Nikola Mladenović, koje je organizator akcije, rekao je da će u parku kod Vukovog doma kulture biti postavljen kontejner za prikupljanje elektronskog otpada.
Ekološke patrole sastavljene od volontera >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << ovog udruženja pomagaće građanima oko prenošenja otpada.
- Građani mogu doneti sve nepotrebne kablove, sijalice, baterije, mobilne telefone, kompjuterske komponente i sve ostale uređaje koji ako se nepravilno odlažu, mogu biti izuzetno opasni po životnu sredinu. Oni koji nisu u mogućnosti da dođu, mogu pozvati naše volontere da sa eko kombijem preuzmu otpad - rekao je Mladenović.
Sav otpad će biti prevežen i besplatno recikliran u Reciklažnom centru "Božić i sinovi" u Pančevu.
Akcija je deo šireg istoimenog projekta u organizaciji "Think big teama" i Reciklažnog centra BiS iz Pančeva, koji obuhvata šest gradova u Srbiji.
Projekat je započet u Leskovcu 18. aprila, a nakon Loznice nastaviće se u Nišu, Novom Sadu i Suboticu i završiti krajem septembra u Beogradu.























