Izvor: RTS, 25.Mar.2013, 16:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LDP: Erozija Đilasove politike
Dragan Đilas se dodvorava SNS-u i koristi fraze koje nemaju nikakve veze sa potrebama građana Srbije, poručila je Liberalno demokratska partija. LDP navodi i da je DS ustrojen po Đilasovom modelu, prepreka za stvaranje bloka prema vlasti.
Liberalno demokratska partija optužila je predsednika DS-a Dragana Đilasa da se dodvorava Srpskoj naprednoj stranci i koristi fraze koje nemaju nikakve veze sa potrebama građana Srbije.
"Erozija Đilasove politike >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i organizacije se ne može zaustaviti besmislenim transferima i konferencijama za medije na kojima nema ni reči o politici. Politički metodi koje je izabrao svode se na ideologiju trgovačkog putnika, koji ne razume potrebe reformskog dela političke scene", ocenjuje se u saopštenju.
Umesto toga se, kako se navodi, Đilas sveti LDP-u.
Liberalno demokratska partija navodi da je Đilasu "mesecima pružila priliku da pokaže da je u stanju da razdvoji suštinu od jeftinog marketinga, ideju demokratske i reformske Srbije od potrebe da se obračunava sa svakim ko nije po meri njegove populističke, nazadne i sebične politike".
"Bili smo fer i nismo želeli da insistiramo na svim promašajima i greškama koje pravi", poručuje LDP i ističe da će uskratiti podršku Đilasu "zato što je šteta koju pravi Srbiji blokadom pravljenja alternative ovoj vlasti namerna i prevelika".
U saopštenju se navodi da je Demokratska stranka ustrojena po Đilasovom modelu postala prepreka svakom pokušaju LDP-a da racionalno razgovora i da se napravi jasno profilisani politički blok koji će biti alternativa postojećem režimu u Srbiji.
"Sa Đilasom nije moguće praviti takvu alternativu i LDP se više neće baviti takvim iluzornim pokušajima. Za nas politika nije pijaca i oštro ćemo se suprotstaviti politici čoveka koji nema nikakve veze sa suštinom i izvornom politikom stranke na čije je čelo sticajem okolnosti došao", poručuju iz LDP.
U saopštenju LDP se navodi i da je politika koju vodi Đilas "propala sa rušenjem Berlinskog zida i Gvozdene zavese. Način razmišljanja Đilasove Demokratske stranke najsličniji je političkim vizijama Bidže, Rake ili Gangule i sigurni smo da to nije ono što su želeli članovi i birači demokrata".
LDP navodi i da će se članovima i biračima DS-a obratiti, jer su kako kažu, sigurni da je za njih prihvatljivije i da oni razumeju ono što Đilasu nije jasno.
"Budućnost Srbije je slobodno tržište, a ne vulgarizovana komandna ekonomija i kombinati, da se demokratska i građanska Srbija mora suprotstaviti ovoj vlasti, umesto Đilasovih pokušaja da se dodvori naprednjacima, da se politika ne sme svoditi na fraze koje nemaju nikakve veze sa potrebama Srbije i dubinskim reformama u njoj", zaključuje LDP.
Pogledaj vesti o: Srpska Napredna Stranka







