LANSIRAN: Sojuz poleteo ka svemirskoj stanici

Izvor: Kurir, 29.Maj.2013, 00:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LANSIRAN: Sojuz poleteo ka svemirskoj stanici

Sojuz" je lansiran u pola devet uveče po srednjoevropskom vremenu i četiri puta će obići Zemlju pre nego što se, u roku od šest sati, prikači na Međunarodnu svemirsku stanicu

MOSKVA - Sa kosmodroma Bajkonur u Kazahstanu večeras je poleteo šatl "Sojuz" sa tri člana posade koji će leteti do Međunarodne svemirske stanice, gde će u narednih šest meseci sprovesti niz eksperimenata.

"Sojuz" je lansiran u pola devet uveče po srednjoevropskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << vremenu i četiri puta će obići Zemlju pre nego što se, u roku od šest sati, prikači na Međunarodnu svemirsku stanicu.

Posada leta je internacionalna i čine je Amerikanka Karen Niberg, Rus Fjodor Jurčihin i Italijan Luka Parmitano. Njih troje pridružiće se trojici astronauta koji se već nalaze u Međunarodnoj svemirskoj stanici od marta.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.