Kurti pisao Lajčaku povodom pregovora

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Apr.2020, 15:43

Kurti pisao Lajčaku povodom pregovora

Premijer privremnih institucija na Kosovu Aljbin Kurti pisao je specijalnom predstavniku Evropske unije za dijalog i druga pitanja Zapadnog Balkana Miroslavu Lajčajaku i upoznao ga da će on voditi kosovski tim u dijalogu, u kojem bi bili i predsednik Kosova Hašim Tači, predsednica parlamenta Vjosa Osmani i predstavnici parlamentarnih stranaka.

U pismu upućenom u sredu pominje se tehnička ekipa >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << koja će biti imenovana čim se sačini lista pitanja koja će se rešavati i čim se to zajedno dogovori na političkom nivou, prenosi RTK.

Kurti je rekao da je u procesu planiranja da stvori tim najboljih profesionalaca i stručnjaka sa Univerziteta i civilnog društva, koji bi pripremali i razvijali dijalog za određene oblasti i pitanja.

Danas je Kurti izjavio da se treba pripremiti za dijalog, mada u ovo vreme razgovori sa Srbijom nisu nacionalni prioritet.

Rekao je da će spremnost političkih stranaka biti veoma važna za formiranje prve ekipe.

"Naravno da smo fokusirani na borbu protiv pandemije KOVID19, ali paralelno, sa mojim političkim savetnicima, napravio sam svojevrsni plan kako će se razvijati dijalog sa Srbijom i verujem da su za mene kao premijera potrebna dve ekipe", naveo je Kurti.

Naveo je da će jedan tim biti politički, a drugi tim stručnjaka iz različitih oblasti, "jer u dijalogu sa Srbijom postoji toliko puno tema koje je potrebno pokrenuti".

"Naglašavam da, iako dijalog nije nacionalni, državni i vladin prioritet, mi se pripremamo. Trenutno ne mogu reći kakva će biti formacija ovih ekipa, jer če sastav prve ekipe zavisiti od spremnosti političkih predstavnika", poručio je Kurti.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

Kurti i Tači nastavljaju "pingpong" komunikaciju, ko ima pravo da vodi dijalog?

Izvor: RTS, 09.Apr.2020

Kosovski premijer u ostavci Aljbin Kurti saopštio je da je sa političkim savetnicima napravio plan za naredni dijalog sa Beogradom i da će imati dva tima: politički i ekspertski. . "Prvi reprezentativni politički tim koji...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.