Kupanje beba tek posle dve nedelje

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Apr.2011, 13:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kupanje beba tek posle dve nedelje

BEOGRAD -

U porodilištima u Srbiji bebe se ubuduće neće kupati po rođenju, a pedijatri preporučuju da se kupaju svaki četvrti dan, piše "Blic".

Ni tokom boravka u bolnici to neće biti običaj, već će se tek rođena deca stavljati u tople sterilne komprese.

Ovo su novine koje su propisane Vodičem za osnovno i specijalizovano zbrinjavanje novorođenčadi, prvog ovakve vrste u Srbiji.

Prema tim preporukama, savetuje se da se deca ne kupaju u prve >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dve nedelje života, a kasnije roditelji to mogu da rade na svaka četiri dana.

Vodič je trenutno u štampi i očekuje se da bude gotov do kraja mjeseca, kada će biti prezentovan stručnoj javnosti.

Za sada se ove promene primenjuju samo u pojedinim porodilištima, poput "Narodnog fronta" i porodilišta na Zvezdari u Beogradu.

"Reč je o malim promenama dosadašnjih stavova, ali baziranim na dokazima", kaže pisac vodiča Borko Janković iz beogradskog Instituta za majku i dete.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.