Izvor: Blic, 12.Maj.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kuća i nameštaj na rasklapanje
Kuća i nameštaj na rasklapanje
BABUŠNICA -Za Budimira-Budu Ilića, univerzalnog majstora iz Babušnice, kažu da može da napravi sve. U selu Kambelevac napravio je vikendicu sa kompletnim nameštajem na rasklapanje. Osim stola, stolica, polica, bife i kamin na rasklapanje.
Na spratni deo vikendice vode stepenice koje se po potrebi sklapaju i rasklapaju. Ilić kaže da je vikendica planski pravljena kao mali objekt, ali u njoj ima dovljno prostora.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Majstor Buda se pokazao kao inovator i prilikom izrade i opremanja svoje kuće u Babušnici. Grejanje je posebno zanimljivo: iz peći vodi cev koja razvodi topao vazduh u dnevnu i spavaću sobu.
-Najviše vremena posvećujem projektu. Na tome zaista dugo radim, a posao brzo završim. Sve što radim pričinjava mi veliko zadovoljstvo- kaže majastor 100 zanata. Kaže da je krevete i stolove na rasklapanje u vikendici radio iz mašte. Takva rešenja nigde ranije nije video.
- Hteo sam da sve to bude različito, ali i da bude funkcionalno. Za kuhinjskim stolom koji sam napravio može da sedi desetoro ljudi- kaže Buda.
Ovaj univerzalni majstor zaposlen je kao građevinski poslovođa u ‘’Jupiter izgradnji’’ u Babušnici, a posle radnog vremena radi obućarske poslove. Nijedan svoj izum nije patentirao. Posla ima preko glave, a otkriva nam jednu tajnu.
-Planiram da napravim mašinu za pranje suđa, ali u koju se neće ubrizgavati topla voda. Sudovi će biti oprani posle mućkanja u mašini - kaže Buda Ilić.
Z.Panić











