Krvavim pirom proslavljaju praznik

Izvor: Vesti-online.com, 15.Nov.2013, 17:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krvavim pirom proslavljaju praznik

Šitski muslimani u indijskom gradu Jatani, koji se nalazi na periferiji Bubanešvara, proslavili su deseti mesec Muharam, sećanje na mučenika Imama Husa.

Krvavi pir u religijske svrhe

Ovako se slavi u Jataniju

Krvav mladić proliva krv u znak na mučenika Imama Husa

Muslimani slave Muharam

Ritual poznat kao "Ašura"

Žene se pokrivaju burkama

 

Muškarci su izvodili ritual poznat kao "Ašura", kada se na hiljade vernika bodu noževima, sabljama, mačetama...Krv lije ulicama ovog grada.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.