Krkobabić: Kupujemo još 220 vozila

Izvor: Radio 021, 05.Jun.2015, 11:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krkobabić: Kupujemo još 220 vozila

U Srbiji nema viška radnika, nego manjka posla i svako ko reši da otpusti radnika najpre mora da pokuša da ga "zatrpa poslom", pa tek onda kada konstatuje da ne može da mu se nađe posao, može se razmišljati o otpuštanju, izjavio je danas direktor "Pošta Srbije" Milan Krkobabić.

"Osnovna logika u Srbiji mora da ide u pravcu da moramo da pronalazimo posao, moramo za radnike da se izborimo, moramo postojeće proizvode i usluge da prodajemo na novi način kako to radi konkurencija", >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << rekao je Krkobabić za RTS povodom 175 godina postojanja Pošte.

On je najavio da će i "Pošta Srbije" početi da radi menjački posao u skladu sa Zakonom o platnim uslugama, budući da raspolaže sa 4.500 automatizovanih šaltera. "Umrežićemo Srbiju potpuno, omogućićemo elektronsku upravu, a sve to zahteva inovacije u toj sferi", rekao je Krkobabić. Kako je kazao, 20 miliona klijenata mesečno uđe na šaltere pošta, koja ima 15.000 zaposlenih. Krkobabić je istakao da u voznom parku "Pošte Srbije" ima 1.700 vozila i najavio da "iduće nedelje startuje 220 novih dostavnih vozila".

On je kazao da je završen posao kada je reč o poštanskim centrima u Nišu i Novom Sadu, po ugledu na taj centar u Beogradu navodeći da se radi o tehnologiji Tošibe i da je reč o savremenim mašinama za sortiranje pošiljaka.  Krkobabić je naveo da u svim moćnim korporacijama radnici participiraju i u upravljanju, pogotovu u ostvarenju dela dobiti. "To je jedini ekonomski stimulans da taj čovek radi, i ako dobro radi", kazao je Krkobabić.

On je naveo da je Vlada Srbije utvrdila osam kriterijuma koji definišu tržišnu pozicioniranost neke firme, a po tim kriterijumima Pošta Srbije je tržišno pozicionirano preduzeće, i nije monopolista.

Govoreći o konceptu ugovornih pošta, Krkobabić je kazao da je to dobar koncept kada se nadzire i pazi. "Pošte Srbije imaju deo posla koji prepuštamo privatnicima, a imamo ih 230 i oko 550 ugovornih šaltera i sa njima ćemo ići tamo gde nama nije racionalno da radimo", kazao je on. Krkobabić je kazao da se "mora uvažiti potencijal radnika i da oni budu pristojno plaćeni", navodeći da je prosečna plata zaposlenih u pošti 45.000 dinara.

Nastavak na Radio 021...



Povezane vesti

Krkobabić: Nema viška radnika, već manjka posla

Izvor: Blic, 05.Jun.2015

U Srbiji nema viška radnika, nego manjka posla i svako ko reši da otpusti radnika najpre mora da pokuša da ga "zatrpa poslom", pa tek onda kada konstatuje da ne može da mu se nađe posao, može se razmišljati o otpuštanju, izjavio je danas direktor "Pošta Srbije" Milan Krkobabić...- Osnovna logika...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.