Krivična prijava zbog utaje poreza

Izvor: RTS, 13.Jan.2010, 13:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krivična prijava zbog utaje poreza

Podneta krivična prijava protiv vlasnika i direktora preduzeća "Sensitiv" iz Šapca G.S. zbog sumnje da je utajom poreza oštetio budžet za više od 29 miliona dinara.

Poreska uprava podnela je krivičnu prijavu protiv vlasnika i direktora preduzeća "Sensitiv"  iz Šapca koji je osumnjičen za utaju poreza, ugrožavanje naplate poreza i poreske kontrole, čime je oštetio budžet Srbije za više od 29 miliona dinara.

U saopštenju Ministarstva finansija navodi se >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da je G.S. u nameri da izbegne plaćanje poreza, od juna 2008. godine do jula 2009. godine, prodao 16 upotrebljavanih motornih vozila u vrednosti od 7,6 miliona dinara a u poslovnim knjigama preduzeća prikazao nižu prodajnu cenu od stvarne, čime je izbegao plaćanje PDV u iznosu od 467.810 dinara.

Dodaje se da osumnjičeni u poslovnim knjigama preduzeća nije evidentirao troškove prevoza motornih vozila iz inostranstva, i tako umanjio poresku osnovicu za 10,8 miliona dinara a time i plaćanje PDV-a u iznosu od 1,9 miliona dinara.

G.S takođe nije uplatio na tekući račun preduzeća 126.276.884 dinara od prodatih motornih vozila.

Nepodnošenjem godišnje prijave poreza na dohodak građana za 2008. godinu, izbegao je utvrđivanje i plaćanje poreza na dohodak građana u iznosu od 6,4 miliona dinara.

U nameri da ugrozi naplatu poreza koji nije utvrđen, G.S. je u postupku kontrole sakrio poslovnu dokumentaciju preduzeća.

Poreska uprava podnela je protiv G.S. krivičnu prijavu Opštinskom javnom tužilaštvu u Šapcu.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.