Kreativne radionice za najmlađe u Muzeju grada

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Feb.2013, 10:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kreativne radionice za najmlađe u Muzeju grada

NOVI SAD -

Muzej grada Novog Sada organizuje kreativnu radionicu "Uživam da se za stolom lepo ponašam" za decu predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta.

Osnovnim merilom nečijeg ponašanja smatra se ponašanje za stolom. Kultura jednog čoveka ogleda se, između ostalog, i kroz kulturu ishrane, kao i kroz način uzimanja hrane i ponašanja za vreme jela.

Hrana poslužena na uredno postavljenom stolom, u prijatnoj atmosferi, postaje potreba, jer ovakvo konzumiranje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << hrane ima i fiziološki značaj - dokazano je da pozitivno utiče na lučenje želudačnih sokova, pa se hrana lakše vari i potpunije iskorišćava.

U okviru radionice, deca će imati priliku da pogledaju izložbu srebrnog posuđaiz zbirke Etnografskog muzeja u Beogradu, učiće kako da se lepo ponašaju za stolom, koji delove escajga i servisa za ručavanje postoje, kako se koja hrana poslužuje i kako da aranžiraju svečanu trpezu.

Radionica se održava petkom, od 18 do 19 i 30 časova, od 1. februara do 6. marta, u Zbirci strane umetnosti (Dunavska 29), a cena ulaznice je 100 dinara.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.