Kraj priče o četnicima, balijama i ustašama

Izvor: Vesti-online.com, 03.Nov.2011, 04:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kraj priče o "četnicima, balijama i ustašama"

Pojedina udruženja ratnih veterana s prostora bivše Jugoslavije formirale su nedavno Mirovnu koaliciju u Novom Sadu, s namerom da rade na unapređenju mira.

"Želimo da razbijemo predrasude jedni o drugima: o četnicima, balijama i ustašama. Mi smo učestvovali u tom ratu, i znamo da donosi patnju i zlo svim stranama. Oko te ideje smo se okupili", objašnjava predsednik Mirovne koalicije Novosađanin Željko Vukelić.

"Bolje deset godina i pregovarati, nego jednu sekundu >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ratovati", kaže Narcis Mišanović iz Sarajeva , a Božo Matanović iz Vinkovaca dodaje "da se stradanja ne zaborave i da do njih više nikad ne dođe".

Koaliciju su formirali Udruženje učesnika oružanih sukoba na prostoru bivše Jugoslavije iz Novog Sada, Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata iz hrvatske opštine Nuštar kod Vinkovaca i Udruženje demobiliziranih boraca sarajevske opštine Novi Grad iz BiH.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.