Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Jun.2009, 10:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Konferencija o Politici regionalizacije Srbije
BEOGRAD - Unija evropskih federalista u Srbiji i Agencija za saradnju sa NVO i evropsku harmonizaciju Grada Beograda, organizovaće danas konferenciju pod nazivom "Politika regionalizacije Srbije: kako do održivih regiona?", saopštila je ova unija.
Konferencija koja se organizuje uz podršku fondacije Konrad Adenauer, će se održati u svečanoj sali Skupštine grada Beograda.
Na njoj će predstavnici stručne javnosti i političkih stranaka tokom dva panela >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << razmeniti mišljenja o pitanju regionalizacije Srbije, u cilju doprinosa javnoj raspravi o ovoj temi.
Kako se navodi u saopštenju o ovom problemu će govoriti predstavnici Ministarstva za ekonomiju i regionalni razvoj Unije evropskih federalista u Srbiji, Pravnog fakulteta, Univerzitet u Gracu - Instituta za austrijsko, evropsko i uporedno međunarodno pravo.
Okupljenima će obratiti i potpredsednice Narodne skupštine Republike Srbije Gordana Čomić (Demokratska stranka) i Judita Popović (Liberalno demokratska partija), Suzana Grubješić, narodna poslanica, šefica poslaničke grupe (G17 plus) i Saša Milenić, narodni poslanik (Zajedno za Šumadiju) , navodi se u saopštenju Unije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...













