Izvor: Piplmetar.rs, 03.Jan.2023, 15:30
Kompanija Tesla prodala 1,3 miliona automobila u 2022.
Proizvođač električnih automobila Tesla rekao je da je prošle godine isporučio rekordnih 1,3 miliona vozila, 40 odsto više nego 2021, piše BBC.
U poslednja tri meseca poršle godine ova kompanija je isporučila više od 405.000 vozila.
Očekuje se, navodi BBC, da će se ove godine automobilska industrija suočiti sa smanjenjem tražnje jer su potencijalni kupci zabrinuti zbog porasta kamatnih stopa i recesije.
Tesla je rekao da mora da se nosi sa „značajnim izazovima >> Pročitaj celu vest na sajtu Piplmetar.rs << vezanim za Covid i za lanac snabdevanja tokom cele godine“.
BBC podseća da su vlasti u Južnoj Koreji saopštile da će kazniti Teslu sa 2,2 miliona dolara jer nije obavestio svoje kupce o kraćem dometu vožnje svojih električnih vozila na niskim temperaturama.
Korejska komisija za pravednu trgovinu saopštila je, ističe BBC, da je kompanija preuveličala „domet svojih automobila sa jednim punjenjem, njihovu ekonomičnost goriva u poređenju sa vozilima na benzin, kao i performanse svojih superpunjača“.
Tesla se takođe suočava sa konkurencijom tradicionalnih giganata u proizvodnji motora kao što su Ford i Traditional Motors, kao i novijih učesnika na tržištu kao što su Rivian i Lucid u SAD i kineski BID i Nio.
Kompanija bi, kako je najavljeno, trebalo da objavi finansijske rezultate za četvrti kvartal 2022. i godinu u celini 25. januara.
BBC podseća da su akcije Tesle pale za 65 odsto u 2022. – najgoroj godini od izlaska na berzu 2010. – pošto su investitori zabrinuti zbog poremećaja u proizvodnji, zbog usporavanja potražnje i usredsređenosti gospodina Maska na Tviter.
Opširnije
Izvor: Danas.rs
Akcije Tesle pale za 14 odsto
Izvor: Capital.ba, 04.Jan.2023, 10:49
OSTIN – Akcije kompanije Tesla pale su u utorak za više od 14 odsto na najniži nivo od avgusta 2020. godine, a investitori su reagovali na slabije podatke za isporuke u četvrtom kvartalu prošle godine. FOTO: Pixabay Tesla je zabilježila rast isporuka u četvrtom kvartalu za 18 odsto na 405.000...




