Kome smetaju drvoredi u Kuršumliji?

Izvor: RTS, 14.Apr.2015, 15:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kome smetaju drvoredi u Kuršumliji?

Komunalno preduzeće "Toplica" u Kuršumliji, nakon nekoliko decenija pauze, na ulazu u grad, kao i u nekoliko gradskih naselja, zasadila je oko 200 lipa. Dok većina Kuršumličana pozdravlja podizanje drvoreda, ima i onih, koji, iz, za sada nepoznatih razloga, lome tek zasađene sadnice.
Kome smetaju drvoredi u Kuršumliji, jedno je od glavnih pitanja u opštini, kojoj je uređenje gradskih površina, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kao jedan od preduslova daljeg razvoja turizma, prioritet.

Hroničar ovdašnjih dešavanja, Mile Koprivica, jedan je od prvih, koji je preko društvenih mreža, ukazao na ovaj problem, uz podršku više desetina sugrađana.
"Vrlo ružno je to. Pošto nije prvi put, konačno bi jednom trebalo neko da se zapita dokle ovako i da pokuša da to spreči", kaže Mile Koprivica iz Kuršumlije.
U prethodnih nekoliko meseci gotovo da nije bilo drvoreda, koji je pošteđen lomljenja manjeg ili većeg broja sadnica.
Najveći broj sadnica lipa polomljen je u naselju Pepeljevcu, gde je desetak moralo da bude presađeno.
Meštani Pepeljevca kažu da su pozdravili podizanje novog drvoreda, po kome je nekada ovo naselje i bilo prepoznatljivo, ali da im je neshvatljivo njegovo uništavanje.
"Ovo što se dešava sa lomljenjem lipa je za svaku osudu", kaže predsednik Mesne zajednice Pepeljevac Zoran Milić.
U Komunalnom javnom preduzeću "Toplica" u Kuršumliji kažu da su u prethodne dve godine uložili oko pola miliona dinara, kako bi grad bio lepši, ali da pojedinci ne shvataju da je reč o opštem dobru, koje treba čuvati.
"U ovom delu je polomljeno sedam lipa, u samom centru još dve-tri. Morali smo da zasadimo nove lipe. Uredno smo sve to prijavljivali policiji i nadležnim inspekcijama. Nadamo se da se to više neće ponavljati", kaže direktor KJP "Toplica" u Kuršumliji Vojkan Čarapić.
U kuršumlijskoj policiji su nam rekli da rade na otkrivanju počinilaca lomljenja drvoreda, koje, prema njihovim rečima, nije lako otkriti, jer se uglavnom to dešava tokom noći, zbog čega im je svaka pomoć dobrodošla.
rts.prokuplje@rts.rs
+381 27 329 108

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.