Izvor: Beta, 10.Apr.2015, 10:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ključne reforme u Srbiji tek predstoje
BEOGRAD, 10. aprila 2015. (Beta) - Program klučnih reformi u Srbiji tek treba da se formuliše i sprovede, a pitanje je da li će postojati dovoljan politički prostor za to, ocenio je ekonomista Vladimir Gligorov.
"Sada se nazire nekakav program promena, a ključni elementi su sadržani u sporazumu sa Medjunarodnim monetarnim fondom. U tome se kasni, bar oko dve godine", rekao je Gligorov u intervjuu za novi broj Magazina Biznis.
On je dodao da je potrebno dovesti u red javni >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << sektor, ali i rešiti probleme nesolventnosti i nelikvidnosti u privatnom sektoru.
"Fiskalnoj se konsolidaciji može zameriti to što nije uradjena poreska reforma, već se uglavnom poseže za restriktivnim merama. Sve to je delovalo ograničavajuće na monetarnu politiku, pa nije dovoljno iskorišćena depresijacija kursa i usporavanje inflacije, jer su kamatne stope ostale veoma visoke", ocenio je Glogorov koji je saradnik Bečkog instituta za medjunarodne ekonomske studije.
On je ukazao da je zabrinjavajuće usporavanje rasta izvoza i stalni pad kapitalnih ulaganja u Srbiji.








