Izvor: Kurir, 24.Feb.2010, 09:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kliziste u Indoneziji
Kliziste u Indoneziji usmrtilo šestoro, 60 ljudi nestalo DŽAKARTA, 24. februara (Tanjug) - Najmanje šestoro ljudi je izgubilo život, a još 60 ih se vodi kao nestalo, posle jučerašnjeg obrušavanja zemlje i mulja na jedno selo na indonežanskom ostrvu Java, javili su jutros lokalni mediji. U klizištu dubokom 300 metara, koje je pogodilo region Sividej, oko 150 kilometara jugoistočno od glavnog grada Indonezije Džakarte, ostalo je zatrpano oko 50 kuća, mala fabrika za proizvodnju čaja, dom zdravlja i džamija, prenela je agencija Rojters.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.














