Izvor: Blic, 01.Nov.2012, 11:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kirbi: SAD će nastaviti da podržava dijalog
Beograd - Ambasador SAD u Srbiji Majkl Kirbi rekao je danas da će SAD nastaviti da podržava dijalog Beograda i Prištine.
On je novinarima u hotelu "Metropol", u pauzi skupa o razvoju nezavisnih medija u Srbiji, rekao da je državna sekretarka SAD Hilari Klinton bila veoma zadovoljna posetom Beogradu i sastankom sa predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem i premijerom Ivicom Dačićem.
- Predočila mi je da su predsednik i premijer bili spremni i izrazili dobru volju >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da se uključe u pregovore i nastavak dijaloga, naravno ima teškoća. Činjenica je da vaš ustav i Vlada ne priznaju Kosovo - rekao je Kirbi.
On je dodao da, pored toga da Srbija neće priznati Kosovo, ipak postoje polja na kojima se može raditi i sarađivati.
- Kada govorimo o odnosima sa Kosovom mi uvek samo objašnjavamo naše viđenje situacije, a znate dobro da pet država unutar EU nije priznalo Kosovo, ali da su SAD priznale - kazao je.
Ambasador je rekao da se, kada se govori o putu Srbije ka EU, obično govori o Kosovu, ali da ima i drugih pitanja bitnih kao što su sloboda medija, vladavina prava, pravosuđe, borba protiv korupcije.
- To su pitanja kojima možemo da se posvetimo, a da ne uključujemo pitanja nezavisnosti Kosova - rekao je Kirbi.
Povezane vesti: Kirbi: Poseta Hilari Klinton i Ketrin Ešton nije pritisak
Kirbi: Amerika će nastaviti da podržava dijalog Beograda i Prištine
Izvor: Beta Video, 01.Nov.2012
BEOGRAD - Ambasador SAD u Srbiji Majkl Kirbi rekao je danas da će SAD nastaviti da podržava dijalog Beograda i Prištine. (CH 1)
Kliknite na sliku da bi video krenuo.
Realizovano uz pomoć www.beta-video.tv
















