Izvor: TvojPortal.com, 04.Maj.2011, 11:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
„Kingstaun“ prkosio kiši
(kraljevacke vesti) Grupe „Ritam nereda“, „Ortodoks kelts“ i „S.A.R.S“ samo su neki od najavljenih izvođača na „Kingstaunu“. Rok festival koji se održavao na Goču humanitarnog je karaktera i sav prihod namnjen je za obnovu Gimnazije i Pozorišta u Kraljevu oštećenih u zemljotresu.
Muzički rok festival „Kingstaun" (Kingstown Music festival) održava se danas na planini Goč, u blizini Kraljeva, a sav prihod sa te manifestacije biće iskorišćen >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << za obnovu kraljevčke Gimnazije i Pozorišta, oštećenih u zemljotresu.
Prema rečima Igora Kocke, jednog od gostiju Festivala iz Kraljeva, mnogi su današnju posetu Goču iskoristili i za prvomajski piknik.
„Brojni poklonici roka, među kojima ima i ljudi srednje i starije generacije, došli su na Goč da uz rok muziku raspale roštilj i opuste se, a tu su i bajkeri bez kojih nijedan rok festival ne može da prođe", zaključio je Kocka.
Festival je počeo nastupom kraljevačke rok grupe „Dečja Radost", a za večeras su najavljeni i nastupi grupa "Vortexx", „S.A.R.S", „Elemental", „Ortodoks kelts" i „Ritam nereda".
Muzička, pozorišna i likovna manifestacija humanitarnog karaktera namenjena je „prekidanju dugog festivalskog posta u Kraljevu i omogući deci da rastu na čistom vazduhu i uz rokenrol".
Dešavanja su grupisana na tri lokacije - koncerti na maloj ski-stazi, di-džej nastupi u Areni na košarkaškim terenima, dok će na platou kod dečijeg odmarališta biti izveden dečji program, u organizaciji Kraljevačkog pozorišta.
Srbijakraljevogockingstaun festivalhumanitarni koncertkraljevacka gimnazijakraljevacko pozoriste
Pogledaj vesti o: Zemljotres u Kraljevu






