Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Okt.2008, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kinez gaji pirinač na krovu kuće
PEKING - U nedostatku drugog prostora, Kinez Peng Ćijugen odlučio je da posadi pirinač na krovu svoje četvorospratne kuće u Šaosingu, u istočnoj provinciji Džeđiang.
Ćijugen je zasadio pirinač u maju na 120 kvadratnih metara krova i sada se sprema za žetvu.
On procenjuje da će dobiti oko 120 kilograma pirinča.
Šaosing je grad sa više od četiri miliona stanovnika, poznat po jednom od tradicionalnih kineskih vina dobijenih od fermentisanog pirinča.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.












