Izvor: Blic, 13.Dec.2011, 01:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kina pozajmila dve pande Velikoj Britaniji
Dve džinovske pande koje je Kina pozajmila Velikoj Britaniji predstavljene su danas prvi put u Zoološkom vrtu u Edinburgu.
Dve pande, prve u Velikoj Britaniji posle 17 godina, pozajmljene su toj zemlji na 10 godina, a Edinburg će za njih Kini plaćati 750.000 evra godišnje.
Njihov dolazak prošle nedelje izazvao je oduševljenje javnosti, a Kraljevsko društvo zoologa očekuje veliko interesovanje ljubitelja životinja.
Nadležni u zoološkom vrtu rekli >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << su da su za pande angažovali 14 pomoćnika koji će biti vodiči posetiocima Zoološkog vrta u Edinburgu.
Pande su iz Kine prevezene 4. decembra avionom tipa "boing 777", a na edinburškom aerodromu dočekao ih je veliki broj fotografa.
Poslednji džinovski panda u Velikoj Britaniji bila je ženka Ming Ming, koja je živela u londonskom zoo vrtu do 1994. kada je bila vraćena u Kinu.
Pande su zaštićena vrsta u Kini i njihova prodaja ili poklanjanje stranim zemljama je zabranjeno.
Kina pozajmila dve pande Velikoj Britaniji
Izvor: medio.rs, 13.Dec.2011
Dve džinovske pande koje je Kina pozajmila Velikoj Britaniji predstavljene su danas prvi put u Zoološkom vrtu u Edinburgu.
Tajland: Hedonizam na Dalekom istoku
Izvor: Dzungla.org, 13.Dec.2011
Veliko interesovanje naših ljudi za ovu zemlju nezaboravnih prizora. nn Plaže kao u raju. Zabave do zore. Drevni hramovi. . ZA prva tri meseca 2011. godine Tajland je posetilo 2.200 turista iz Srbije, a do kraja godine očekuje se gotovo 7.000 Srba u ovoj egzotičnoj zemlji Dalekog istoka. Evropljani...














