Kina i Rusija jačaju vojnu saradnju

Izvor: Vesti-online.com, 05.Nov.2013, 16:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kina i Rusija jačaju vojnu saradnju

Načelnik generalštaba kineske vojske Fang Fenhui rekao je u razgovoru sa zamenikom načelnika genralštaba ruske vojske Vladimirom Zarudnitskijem da se strateška vojna saradnja između Kine i Rusije uspešno razvija.

Premijer Rusije Dmitrij Medvedev i premijer Kine Li Kećijang

Zarudnitski se nalazi u Kini da učestvuje u 16. strateškim konsultacijama dve vojske.

"Naše vojske imaju novu šansu za razvoj", rekao je Fang.

 
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<
Dve strane treba da pojačaju razmenu na visokom nivou i strateške konsultacije i da povećaju profesionalu razmenu, obuku i vojne vežbe kroz otvoreniju, iskreniju i efikasniju saradnju, rekao je Fang.

 

Zarudnitski je rekao da će dve strane razmeniti mišljenja o bilateralnim vojnim odnosima, međunarodnoj i regionalnoj situaciji i o drugim pitanjima od zajedničkog interesa.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.