Izvor: B92, 04.Sep.2014, 12:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KiM: Politički jaz se produbljuje
Institucionalna kriza u Prištini se nastavlja, i dok koalicioni blok DSK-ABK-IK odbija poziv na konsultacije, Tačijeva DPK kritikuje političke protivnike.
Samoopredeljenje, s druge strane, preti građanskim protestima.
Jaz između dva tabora je nakon jučerašnjih satanaka dalje produbljen, piše prištinski dnevnik Koha ditore, a organizacioni sekretar Samoopredelenja Dardan Molićaj za taj je list izjavio da institucionalnim i gradjanskim akcijama žele da protestuju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << protiv odluke Ustavnog suda, za koju tvrde da je nesprovodiva i nepravedna, jer onemogućava parlamentarnoj većini da formira institucije.
Koalicija DSK-ABK i Inicijativa još nije odgovorila na ovu ideju Samoopredelenja, mada se slažu da se treba usprotiviti "zauzimanju države koje je izvela DPK".
Molićaj upravo tvrdi da se protestom protiv takvog zauzimanja države štite parlamentarizam i ustavnost i omogućava da se ispoštuje volja većine.





