Izvor: B92, 28.Maj.2014, 16:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Keri: Snouden da se vrati u SAD
Vašington -- Američki državni sekretar Džon Keri izjavio je da Eduard Snouden treba da se vrati u SAD i odgovarao pred sudom za odavanje američkih bezbednosnih podataka.
"To je čovek koji je izdao svoju zemlju", rekao je Keri za televiziju CBS i dodao da Snouden treba da se vrati u SAD.
"Činjenica je da je on naneo veoma veliku štetu svojoj zemlji. To je sramno i žalosno", kazao je američki diplomata osvrćući se na Snoudenov intervju za NBC.
Intervju sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Snoudenom uradjen je prošle sedmice i danas će biti emitovan u celosti, dok su izvodi objavljeni juče, preneo je AFP.
Snouden se u intervjuu branio od tvrdnji kojima se negira njegovo špijunsko iskustvo, pre nego što je ukrao i objavio poverljiva dokumenta NSA.
"Obučavan sam kao špijun u tradicionalnom smislu i radio sam kao tajni agent u inostranstvu, pretvarajući se da radim neki drugi posao i to pod imenom koje nije moje", rekao je on.
On je rekao da je radio tajno kao tehnički ekspert za CIA i NSA, kao i za DIA.
Snouden, bivši obaveštajac američke Nacionalne bezbednosne agencije (NSA), dobio je azil u Rusiji u avgustu 2013. godine, nakon što je uzdrmao američki obaveštajni establišment do srži objavljivanjem niza poverljivih informacija o masovnoj špijunaži u SAD i širom sveta nadgledanjem Internet i telekomunikacionih podataka.
Keri: Snouden treba da se vrati u SAD i da suoči sa pravdom
Izvor: Blic, 28.Maj.2014
Američki državni sekretar Džon Keri izjavio je danas da odbegli američki obaveštajac Eduard Snouden treba da se vrati u Sjedinjene Države kako bi odgovarao pred sudom za odavanje američkih tajnih bezbednosnih podataka..."To je čovek koji je izdao svoju zemlju", rekao je Keri za televiziju CBS...







