Kazneni poeni na jednom mestu

Izvor: B92, 18.Okt.2010, 00:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kazneni poeni na jednom mestu

Beograd -- Kazneni poeni za saobraćajne prekršaje od 1. novembra unosiće se u jedinstveni registar MUP Srbije, piše "Blic".

Pravilnik o načinu vođenja evidencije o kaznenim poenima i oduzimanju vozačkih dozvola propisuje i tačnu proceduru za oduzimanje dokumenata.

U trenutku kada za određenog vozača, na osnovu uvida u registar, policija utvrdi da je kršenjem saobraćajnih propisa stekao 18 negativnih poena, postupak oduzimanja vozačke dozvole pokreće se istog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dana, a najkasnije u roku od tri dana.

Kazneni poeni će od novembra biti zavedeni u kompjuterski sistem, čime će biti formiran jedinstveni registar MUP-a.

Registar će, kako navodi "Blic", sadržati redni broj, podatke o vozaču, podatke o odlukama kojima su izricani kazneni poeni, broj kaznenih poena i podatke o vozačkoj dozvoli.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.