Karamarko podneo ostavku u HDZ: Bilo je lepo...

Izvor: B92, 21.Jun.2016, 10:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Karamarko podneo ostavku u HDZ: Bilo je lepo...

Zagreb -- Tomislav Karamarko je na konferenciji za medije saopštio da podnosi ostavku na mesto predsednika Hrvatske demokratske zajednice.

Kako prenose hrvatski mediji, on je naveo da preuzima odgovornost zato što nije uspeo da kreira političku većinu, kako je obećao stranci.

“Smatram da će ovo dati novi politički impuls stranci. U stranci sam praktično od 1989. godine i uvek sam bio u funkciji svoje domovine. Mislim da će ovo biti novi vetar u leđa stranci. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Juče nisam ovo učinio zbog tehničkih problema i ovo ne radim ni zbog čijeg pritiska“, rekao je Karamarko.

On je dodao i da se zahvaljuje svima onima koji su mu pružali podršku i koji su pokušali da ga spreče da podnese ostavku.

“Bilo je lepo biti predsednik stranke, mi smo u ove četiri godine dobili dignitet i još smo najjača stranka“, zaključio je Karamarko.

On je prethodno podneo ostavku na mesto potpredsednika Vlade Hrvatske, nakon zahteva koalicionog partnera, lidera Mosta Bože Petrova, zbog afere u koju je bila uključena njegova supruga.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Karamarko podnio ostavku na mjesto predsjednika HDZ-a

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 21.Jun.2016

Predsjednik HDZ-a Tomislav Karamarko podnio je ostavku. Kao glavni razlog naveo je neuspjeh u formiranju većine nakon što je inicijativom HDZ-a oborena vlada Tihomira Oreškovića, u kojoj je HDZ imao većinu. On vjeruje da će stranka brzo naći novog predsjednika. Kandidaturu za predsjednika HDZ-a...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.