Kapetan Dragan ostaje u zatvoru

Izvor: Vesti-online.com, 20.Nov.2010, 15:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kapetan Dragan ostaje u zatvoru

U Sidneju je u završen jedan sudski pretres u kome je Dragan Vasiljković glavna ličnost i istog dana saopšteno da je otkazan drugi od koga je on mnogo očekivao u svom nastojanju da ga Australija ne izruči Hrvatskoj.

Ranije je ovdašnji Federalni sud odredio dva dana ovog meseca, 29. i 30. novembar, da sasluša njegovu novu tužbu protiv Hrvatske i australijskih vlasti u kojoj Vasiljkovićevi advokati skreću pažnju na povredu njegovih ljudskih prava jer je, kako tvrde, nezakonito >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << u zatvoru.

U pripremi tog saslušanja, sudija Ričard Edmonds saslušao je argumente obe strane i doneo odluku da se Vasiljkovićeva tužba odbacuje.

Sudija je obrazložio da bi novi pretres bio narušavanje dosadašnjeg procesa i u suprotnosti sa ranijom presudom Vrhovnog suda po tužbi sličnog sadržaja. Vasiljkovićev barister Klajv Evat saopštiće ovih dana da li će iskoristiti mogućnost žalbe na ovu odluku.

Posle dva dana, na Vrhovnom sudu Novog Južnog Velsa završen je i pretres po žalbi Dragana Vasiljkovića u procesu koji je poveo protiv dnevnika "Australijen" i izgubio u prvostepenom postupku. Sudsko veće je obavestilo da će odluku saopštiti naknadno. Veruje se da bi to moglo da uzme i više meseci.

Supruga Kapetana Dragana Nada Lukić čula se telefonom sa svojim mužem i prenela mu loše vesti.

- Očajna sam, a kako se Dragan oseća možete zamisliti - rekla nam je Nada nakon što ju je u petak Dragan nazvao iz zatvora, a ona mu saopštila informacije o otkazivanju suđenja.

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Australija: Kapetan Dragan ostaje u zatvoru

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 20.Nov.2010

Australijski Federalni sud donio je odluku da Dragan Vasiljković ili Kapetan Dragan nije nezakonito držan u zatvoru pošto je Viši sud ranije odobrio njegovo isporučenje Hrvatskoj, koja ga tereti za ratne zločine, piše australijski dnevnik "Australijen". Sudija Ričard Edmonds odbacio je i zahtjev...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.