Kada će Milićev biti izručen Srbiji

Izvor: B92, 05.Sep.2014, 00:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kada će Milićev biti izručen Srbiji

Novi ambasador Kine u Beogradu Li Mančang rekao je da ne može da precizira kada će Marko Milićev, koji je uhapšen u Kini biti izručen Srbiji.

"Ne mogu da preciziram ali MUP Srbije kontaktira sa našom ambasadom i ja sam na vrućoj liniji sa ministrom. Pripremamo materijal sa srpske i kineske strane. Milićevu je istekao boravak i smatra se da je u Kini ilegalno", rekao je ambasador Kine u intervjuu za sutrašnje Večernje novosti.

On je naveo da je srpska policija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izdala crvenu poternicu za Markom Milićevim i da ga je po nalogu Interpola

kineska policija zadržala.

"Zbog onoga što je učinio u Beogradu i Kini, on je u pritvoru", rekao je ambasador Li Mančang.

Milićev je osumnjičen da je 25. jula rano ujutru na Brankovom mostu Jovanovića, koji je gurao ladu, pregazio automobilom "mini kantrimen" i da se posle toga nije zaustavio.

Milićev je, kako je ranije naveo ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović, 10. avgusta otišao u Tursku, 13. avgusta je krenuo ka Hongkongu, a 15. avgusta je ušao u centralni deo Kine.

U intervjuu Večernjim novostima kineski ambasador je kazao i dakineska vlada ostaje pri stavu da neće priznati nezavisnost Kosova.

On je rekao da očekuje mnogo od prestojeće posete premijera Srbije Aleksandra Vučića Kini.

"Prošlogodišnja poseta predsednika (Tomislava) Nikolića je daladoprinos daljem jačanju strateškog partnerstva. Sad pridajem velikupažnju poseti premijera Aleksandra Vučića Kini 9. i 10. septembra.

Učestvovaće na letnjem Davosu i razgovarati sa našim premijerom.

"Očekujem mnogo od ove posete", kazao je ambasador Kine.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Ambasador Kine: Ne mogu da preciziram izručenje Milićeva

Izvor: 24sata, 05.Sep.2014

Novi ambasador Kine u Beogradu Li Mančang rekao je da ne može da precizira kada će Marko Milićev, koji je uhapšen u Kini zbog sumnje da je pregazio Luku Jovanovića na beogradskom Brankovom mostu, biti izručen Srbiji...- Ne mogu da preciziram ali MUP Srbije kontaktira sa našom ambasadom i..ja...

Nastavak na 24sata...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.