Junker odbio telefonski poziv Ciprasa

Izvor: B92, 06.Jun.2015, 22:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Junker odbio telefonski poziv Ciprasa

Predsednik Evropske komisije Žan-Klod Junker odbio je telefonski poziv grčkog premijer Aleksisa Ciprasa, nakon što je Cipras odbio predlog grčkih kreditora.

"Mogu da potvrdim da nam je danas upućen zahtev za telefonski poziv ali se on nije dogodio", izjavio je neimenovani portparol Evropske Komisije.

Prema njegovim rečima, Junker i Cipras će "sigurno biti u kontaktu" narednih dana kao što su se dogovorili na sastanku u sredu u Briselu.

Na tom sastanku, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Junker je Ciprasu predstavio spisak reformi koji kreditori zahtevaju od Grčke da bi dobila poslednju tranšu ranije obećanog kredita od 7,2 milijardi evra.

Cipras je dva dana ranije predložio grčki spisak reformi, koji je Nemačka odbila da prihvati kao "osnovu" za pregovore o postizanju sporazuma o davanju kredita.

Po povratku u Atinu, Cipras je pred parlamentom odbacio reforme kreditora smatrajući ih "apsurdnim" ali je izrazio optimizam u skorašnje postizanje sporazuma.

Izvori bliski tom pitanju naveli su da će pitanje pregovora Grčke i njenih kreditora (Evropske unije, Međunarodnog monetarnog fonda i Evropske centralne banke) biti jedna od tema razgovora samita lidera Grupe sedam industrijskih najrazvijenjih zemalja G7, koji počinje sutra u Nemačkoj.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.