Izvor: Nezavisne Novine, 13.Feb.2017, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jugović: Neće biti smjena direktora u javnim preduzećima

PALE - Delegacije SNSD-a i "Saveza za Pale" danas su na Palama, na prvom zajedničkom sastanku nakon formiranja nove opštinske vlasti poslije prošlogodišnjih lokalnih izbora, razgovarali o problemima na području opštine, te o kadrovskim rješenjima.

Načelnik opštine Pale Boško Jugović /SNSD/ rekao je da je sastanak bio prilika da se spuste tenzije dva suprotstavljena politička bloka, te da se otvore sva pitanja koja su bitna za opštinsku upravu.

"Kadrovska >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << politika danas nije bila prioritet, razgovarali smo o onome što nas čeka u narednom periodu - sanaciji toplane, Olimpijskog centra 'Jahorina', sanaciji lokalnih puteva, odnosno o onome što stanovnike Pala interesuje", rekao je Jugović novinarima.

On je najavio da će o kadrovskim pitanjima biti razgovarano na narednom sastanku "Saveza za Pale" i SNSD-a idućeg ponedjeljka, 20. februara, kada bi svaka od partija, nakon unutarstranačkih dogovora, trebalo da izađe sa konkretnim stavovima kada je riječ o kadrovskim rješenjima.

"Ja i dalje insistiram da preduzeća koja su u vlasništvu opštine apsolutno budu pod nadležnošću opštine da bi se njima moglo adekvatno upravljati", naglasio je Jugović i dodao da radnici u tim preduzećima ne treba da strahuju od smjene direktora.

Navodeći da će sadašnji direktori moći ostati zaposleni u tim preduzećima, Jugović je istakao potrebu da se dovrši formiranje kabineta načelnika opštine.

Prema njegovim riječima, SNSD je na današnjem sastanku nastupio u ime koalicije "Složno za Pale", sa kojima je ranije održao sastanak.

Generalni sekretar PDP-a Miroslav Brčkalo izrazio je zadovoljstvo iskazanim jedinstvom svih političkih faktora na Palama kada je riječ o interesima lokalne zajednice i građana.

"Danas smo otvorili temu kadrovskih rješenja", rekao je Brčkalo i ukazao na osjetljivost ovog pitanja s obzirom na to da na Palama nakon izbora skupštinsku većinu čini Savez za Pale, dok je načelnik Jugović iz SNSD-a.

On je dodao da je dogovoreno da, nakon održanih sastanaka svih opštinskih odbora, idućeg ponedjeljka budu predstavljena konkretna rješenja.

Predsjednik Opštinskog obora SDS-a Pale Bojan Ninković rekao je da je SDS spreman da pomogne Jugoviću da se na dobrobit građana riješe svi problemi koji opterećuju opštinu.

"Razgovarali o pitanjima koja su od interesa za sve građane, a to su pitanje dozvole za impregnaciju, rješavanja problema u Olimpijskom centru, dotakli smo se i teme izgradnje brzog puta o čemu moramo imati jedinstven i jasan stav koji je u interesu svih građana opštine Pale", istakao je Ninković.

On je dodao da je prvi sastanak predstavnika Saveza za Pale - SDS-a, PDP-a i NDP-a sa predstavnicima SNSD-a održan na inicijativu SDS-a.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.