Jubilarni sabor počinje otvaranjem Muzeja trube

Izvor: Vesti-online.com, 14.Jun.2010, 20:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jubilarni sabor počinje otvaranjem Muzeja trube

Predsednik opštine Lučani Slobodan Jolović izjavio je da će jubilarni, 50. Dragačevski sabor trubača biti održan od 13. do 22. avgusta uz učešće više broja inostranih orkestara i folklornih grupa. "Pripreme se privode kraju, a Vladi Srbije smo poslali programske sadržaje i predlog da bude pokrovitelj jedinstvene smotre izvornog narodnog stvaralaštva, koja je opstala i razvijala se čitavih pola veka", kazao je Jolović.

Jubilarni sabor počeće u petak,13. avgusta okupljanjem >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << kod Spomenika trubaču u centru Guče, svečanom akademijom, otvaranjem Muzeja trube i izložbi radova slikara, vajara i ženskih rukotvorina. Tom prilikom biće promovisana monografija "Guča-pola veka trube".

U sledećih devet dana predviđeno je održavanje više koncerata među kojima su Gorana Bregovića i Bobana i Marka Markovića.

Međunarodno takmičenje trubača održaće se 19. avgusta, a završno nadmetanje duvačkih orkestara iz zemlje predviđeno je za subotu, 21. avgusta, dok će sabor biti završen sutradan, koncertom pobedničkih sastava.

"Uveren sam da će ovog puta više nego bilo kada Dragačevski sabor trubača biti izvor duhovne radosti čitave Srbije", zaključio je Jolović.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.