Izvor: RTS, 17.Dec.2013, 22:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jovičić pozvao Đilasa da objavi imovinsko stanje
Lider DS-a Dragan Đilas treba da javnosti prezentuje svoje imovinsko stanje i na taj način "obori sve nedopustive optužbe" da je multimilioner, kaže fukcioner SNS-a Aleksandar Jovičić.
Potpredsednik Izvršnog odbora Srpske napredne stranke Aleksandar Jovičić pozvao je lidera DS-a Dragana Đilasa da javnosti prezentuje svoje imovinsko stanje i na taj način "obori sve nedopustive optužbe" da >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je multimilioner, i poručio da samo demokrate kritiku predstavljaju kao politički obračun.
"Jedino vi, od svih političkih stranaka u opoziciji, kritiku predstavljate kao 'politički obračun', a poziv da se polože računi građanima kao 'nedopustive optužbe'. Naviknite se već jednom da je vreme vaše strahovlade i kontrole medija prošlo. Svi smo podložni kritici, i svi smo po zakonima ove zemlje krivično istraživi", naveo je Jovičić u saopštenju.
On je poručio da je njemu lako odgovoriti ukoliko je ono što priča neistina i pozvao bivšeg v.d. direktora Gradske čistoće da pokaže Ugovor o kupovini zgrade "Ineksa" i da na taj način "pokaže da lažem".
"Neka isti gospodin pokaže i Ugovor o nabavci podzemnih kontejnera. Provozajte KAF tramvaj preko Slavije i pokažite cenovnike rezervnih delova. Draganu Đilasu je krajnje lako da obori sve 'nedopustive optužbe' da je multimilioner. Neka prezentuje svoje imovinsko stanje. Ne meni nego građanima i da završimo tu priču", naveo je Jovičić.
"Prezentujte podatke koje vam tražim, umesto što dajete besmislena i bespredmetna saopštenja. Takvim vođenjem politike ste i došli u situaciju da strepite za učinak na izborima, bilo da se oni održavaju u Vojvodini, na jugu Srbije ili u Beogradu", zaključio je Jovičić.
Ranije danas, potpredsednik Izvršnog odbora Srpske napredne stranke Aleksandar Jovičić ocenio je da je pobeda te stranke na lokalnim izborima na Voždovcu još jedan korak u ostvarivanju pune decentralizacije u Beogradu.
Jovičić je u izjavi dostavljenoj Tanjugu, naveo da je namera SNS-a da posle gradskih izbora primeni ideje za koje je dobila podršku građana, dok je krajnji cilj da opštine raspolažu adekvatnim sredstvima za funkcinisanje i ravnomerni razvoj, nezavisno od rasporeda političkih snaga na nivou grada.
"Apsolutna pobeda u dve velike beogradske opštine nam daje za pravo da obećamo bolju upravu za Beograd i sve njegove opštine", naveo je Jovičić uz ocenu da su građani Voždovca prepoznali zalaganje SNS-a u teškim uslovima nastalim "neodgovornim i nedemokratskim ponašanjem prethodne gradske vlasti".
Jovičić je rekao da je jako važno da komunalne takse, porezi i ostale nadoknade ostaju u budžetu opština, a da grad obavlja kontrolu i reviziju trošenja tih sredstava.
"Ono što je važno i što će se sigurno u 2014. godini desiti, to je da će biti sprečeno nenamensko trošenje sredstava", rekao je Jovičić koji je naveo i da je u Beogradu postojala korupcija na najvišem nivou, a što će ispitati istražni organi.
Prema njegovim rečima, to je nedopustivo jer sa tako malo novca opštine ne mogu da se razvijaju, završe infrastrukturalne projekte, uvedu vodovod i kanalizaciju u delovima grada gde ih nema.
Ranije danas beogradske demokrate optužile su SNS da koristi prinudnu upravu u Beogradu za obračun sa političkim protivnicima.
"Današnja izjava Aleksandra Jovičića, bivšeg šefa odborničke grupe SNS u Skupštini grada samo je još jedan u nizu dokaza da SNS koristi prinudnu upravu u Beogradu za obračun sa političkim protivnicima", naveo je Gradski odbor DS i dodao da Jovičić "po ko zna koji put najavljuje istrage"
Jovičić SNS: Đilase položi račune, objavi svoje imovinsko stanje!
Izvor: Kurir, 17.Dec.2013
Draganu Đilasu je krajnje lako da obori sve "nedopustive optužbe" da je multimilioner. Neka prezentuje svoje imovinsko stanje. Ne meni nego građanima i da završimo tu priču", naveo je Jovičić..BEOGRAD - Potpredsednik Izvršnog odbora Srpske napredne stranke Aleksandar Jovičić pozvao je večeras...







