Izvor: B92, 30.Maj.2018, 12:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jovanović: Šešeljeve pretnje odraz nemoći
Beograd -- Predsednik LDP Čedomir Jovanović pozdravio što je MUP zabranio okupljanje pristalica SRS na mestu održavanja festivala "Mirdita, dobar dan".
Jovanović je u saopštenju naveo da je "nasilje na koje već nedeljema poziva Vojislav Šešelj izraz njegove nemoći i želje da po svaku cenu okupira javni prostor".
Lider LDP smatra da je festival "Mirdita, dobar dan!" prilika da oni koji vode ovu zemlju pokažu drugačiji odnos prema pitanju saradnje i povezivanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Srba i Albanaca.
"Zato je važno da otvaranju prisustvuju predstavnici republičke i gradske vlasti i podrže okupljanje mladih ljudi iz Prištine i Beograda", naveo je Jovanović.
On je kazao da je "jedini greh" tih mladih što su odlučili da u današnjem vremenu organizuju druženje mladih koji razgovaraju o kulturi, umetnosti, budućnosti, dodajući da je obaveza svakog pojedinca je da im u tome pruži podršku.
Poslanik SRS Miljan Damjanović izjavio je u utorak da će ta stranka, i pored zabrane MUP-a, danas održati protestni skup zbog održavanja festivala "Mirdita, dobar dan" u Beogradu.













