Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Sep.2011, 22:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Josipović: Neka polemika Tadić-Kosor odumre
BEOGRAD -
Predsednik Hrvatske Ivo Josipović danas je na primedbe o čestim susretima sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem odgovorio konstatacijom - "s kim bi se nalazili nego s onima koji su nam susedi i s kojima objektivno možda imamo najviše problema".
Odnosi Hrvatske i Srbije i odnosi s premijerkom Jadrankom Kosor bili su teme razgovora Nove TV sa hrvatskim predsednikom. Na pitanje šta misli o prigovorima što se često sreće sa Tadićem, Josipović je rekao- "s kim >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << bi se nalazili nego s onima koji su nam susedi i s kojima objektivno možda imamo najviše problema".
On je rekao da ne ostaje sve ne lepim rečima i da bi trebalo pokazati šta se radi.
"Napravljen je jedan celokupni popis pronađenog kulturnog blaga, koga treba vratiti. U vremenu otkad smo razgovarali u Vukovaru, dogodile su se i neke ekshumacije", rekao je i dodao da "Srbija otvara arhive, ali ima još problema koje treba rešiti.
"To je povezano i s nekim pravnim postupcima koji se vode, ali kažem, to je zajednički posao", rekao je Josipović.
Polemika nije bila potrebna
On smatra da nije bila potrebna polemika koja je izbila između Tadića i Kosorove nakon njene posete Kosovu. "Pustimo neka polemika naprosto odumre, jer od nje nije bilo velike koristi", rekao je predsednik Hrvatske.
Josipović smatra da Tadić nije imao jednake kriterijume kada je kritikovao Kosorovu zbog pozdrava generala osuđenih pred haškim tribunalom, "dok mu u vladi sedi ministar koji obožava Slobodana Miloševića".
S druge strane, naglasio je da "pozdravljanje generala (Kosorove) kakvo smo čuli nije korisno ni za Hrvatsku, a nije korisno ni za generale".
"I na Vikiliksu u nekim poslednjim iskazima se vidi da se nije vodila koherentna politika. S jedne strane radilo se sve da se generali uhapse i predaju sudu, što je međunarodna obaveza, tu nemamo šta da kažemo, ali s druge strane na ovakav način pozdravljati, to baš i ne izgleda koherentno", konstatovao je Josipović.
Ukorio bi ministra koji je otišao na Miloševićev grob
Na insistiranje novinarke da li bi Tadić morao biti malo oštriji prema ministrima, Josipović je rekao da bi, da je on na njegovom mestu, ukorio onog ministra koji je otišao Miloševiću na grob, isto "kao što ne bi pozdravljao poput premijerke".
A na pitanje zašto tek sada, mesec dana nakon pozdravljanja za godišnjicu akcije "Oluja" kritikuje premijerku , predsednik Hrvatske je rekao da "dani proslave nisu kada se otvaraju takve polemike".
Razgovor je završio konstatacijom da će se sastati s premijerkom da reše sve nesuglasice "kad prođu putovanja kojih je sad mnogo".
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Josipović: S kim, ako ne s Tadićem?
Izvor: B92, 07.Sep.2011
Zagreb -- Predsednik Hrvatske Ivo Josipović odbacio primedbe da se često susreće sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem... On se zapitao "s kim bi se nalazili nego sa onima koji su nam susedi i s kojima objektivno možda imamo najviše problema"...On je rekao da ne ostaje sve ne lepim rečima i...
Josipović najavio susret pomirenja s Kosorovom
Izvor: Nezavisne Novine, 08.Sep.2011, 00:04
ZAGREB - Predsjednik Hrvatske Ivo Josipović danas je na primjedbe o čestim susretima sa predsjednikom Srbije Borisom Tadićem odgovorio konstatacijom: "s kim bi se nalazili nego s onima koji su nam susjedi i s kojima objektivno možda imamo najviše problema".
Josipović: Ne srećem se prečesto s Tadićem
Izvor: Blic, 08.Sep.2011
ZAGREB - Predsednik Hrvatske Ivo Josipović odbacio primedbe da se često susreće sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem...Josipović se zapitao "s kim bi se nalazili nego sa onima koji su nam susedi i s kojima objektivno možda imamo najviše problema". On je rekao da ne ostaje sve ne lepim rečima...
Susreti sa razlogom
Izvor: RTS, 08.Sep.2011
Na primedbe o čestim susretima sa predsednikom Borisom Tadićem, hrvatski predsednik Ivo Josipović odgovorio - "S kim bi se nalazili nego s onima koji su nam susedi i s kojima objektivno, možda, imamo najviše problema". Sa Kosorovom će rešiti sve nesuglasice "kad prođu putovanja kojih je sad mnogo"....









